16-річна тернополянка Антоніна Закорчемна виграла грант у розмірі 103 000 $
Тернополянка Антоніна Закорчемна увійшла у десятку найталановитіших учнів України та виграла грант на навчання в одній з найпрестижніших шкіл Америки. Користуючись нагодою, “Погляд” запросив розумницю до інтерв’ю.
– Тоню, розкажи, будь ласка, як тобі вдалося виграти грант на навчання в американській школі?
– Минулого літа я стала фіналісткою програми Ukraine Global Scholars, метою якої є допомога талановитим українським підліткам здобути престижну західну освіту, аби потім повернутися в Україну та розвивати її. Саме завдяки цій програмі я вступила до Fryeburg Academy та виграла грант у розмірі 103 000 $, що повністю покриває вартість навчання.
– Чим особлива ця школа?
– Fryeburg Academy має чудові інтенсивні курси з математики, комп’ютерних технологій та наук – саме це я найбільше прагну вивчати. У Фрайбурзі дуже доброзичливі люди, з якими хочу організовувати благодійні заходи у школі, і за її межами.
Стиль навчання у США дуже відрізняється від української системи. Особливо у приватних школах, як Fryeburg. Вчителі дуже віддані своїй справі та проводять багато часу з учнями поза класом.
– Що очікуєш здобути у цій школі?
– Планую займатися науковими дослідженнями у сфері математики. Хочу набратися досвіду, увібрати усе найкраще, що може дати західна приватна школа, та повернутися в Україну, щоб покращити тут систему освіти. Також маю на меті заснувати організацію, яка допомагатиме талановитим учням України проводити свої дослідження.
– Які твої улюблені дисципліни в українській освіті та чи будуть вони в американській школі?
– Я закохана в математику. Ще у середній школі успішно виступала на олімпіадах – навіть представляла Тернопільську область на Всеукраїнському рівні. У 9 класі знайшла нове захоплення – написала наукову роботу для Малої академії наук, представивши яку, здобула перше місце в області. Тоді я остаточно зрозуміла, що хочу займатися математикою на професійному рівні. Хоча тепер замість шкільних олімпіад беру участь у міжнародних конференціях та змаганнях, захоплення, з яким вивчаю математику, ані трішки не згасає.
Безумовно, хочу продовжувати вивчати математику у американський школі. Fryeburg Academy пропонує вивчати у школі навіть вищу математику.
– У чому полягає твоя персональна історія успіху в навчанні?
– Вона взаємопов’язана з програмою Ukraine Global Scholars. Це група українців – випускників найпрестижніших університетів світу, таких як Гарвард, Єль, Університет Пенсильванії. Вони самі пройшли шлях вступу в Америку та отримали повні гранти на навчання. Створивши благодійний фонд, команда Ukraine Global Scholars проводить відбір найталановитіших учнів та допомагає їм вступити на навчання в США. Програма оплачує тести на знання англійської мови, проводить безкоштовний семінар, на якому розкриває всі аспекти вступу, консультує з питань отримання грантів.
– Ти зараз навчаєшся на першому курсі у Технічному коледжі ТНТУ ім. І. Пулюя. Як відреагували на твій успіх викладачі? Ставили додаткові бали?
– Влітку вагалася: обрати коледж чи продовжувати навчання в одній з найсильніших у Тернополі — школі №29 з поглибленим вивченням іноземних мов. Вибір зроблено на користь коледжу. Не шкодую. Тут надзвичайно високий рівень освіти, професійний підхід, талановиті викладачі та студенти, що мотивують вчитися. Завжди привітна та відкрита до нових ідей адміністрація навчального закладу – обожнюю вчитись у коледжі!
Коли я подавала документи в США, колектив технічного коледжу дуже допоміг мені з виписками оцінок, перекладом документів, рекомендаціями. А коли дізналися, що я вступила в Fryeburg Academy, дуже зраділи.
Про додаткові бали річ не йшла, адже тут все чесно і відкрито – на скільки знаєш, таку оцінку і маєш, інші фактори не впливають.
– Окрім високої успішності в навчанні, знаємо, ти береш активну участь у громадському житті міста. У чому полягає твій проект?
– Займаюся благодійністю. Багато волонтерила, допомагала з проведенням соціально-важливих заходів. Втім, минулого літа вирішила зробити щось більше – організувати проект для допомоги дітям-сиротам. З командою ми розробили, спланували та втілили у життя ідею Міжнародної благодійної фотовиставки. Проект об’єднав фотографів зі всього світу: зі США, Польщі, Естонії, Великобританії. Виставка проходила під час фестивалю «Вуличний ринок». За три дні нам вдалося зібрати майже 1000 грн для дітей-сиріт. Я отримала безцінний досвід і відчувала себе щасливою, бо змогла допомогти діткам.
– Тоню, а яке твоє життєве кредо?
– «Per aspera ad astra», тобто «Через терни до зірок».
– Цікаво, як вважаєш, аби досягти успіху в житті, які риси характеру потрібно в собі розвивати?
– Насамперед, наполегливість. Якщо є ціль, то наполеглива праця – шлях до здійснення мрії. Всім важко, всі хочуть поспати додаткову годину, піти погуляти, подивитись телевізор, але до мети все це не наближає. Вміння змусити себе сумлінно працювати, навіть якщо на годиннику 5 ранку, – це головна риса, потрібна на шляху до успіху.
– Дякую за розмову, Тоню! Нехай тобі й надалі щастить!
Спілкувалася Квітослава Вінчук.
Коментарі вимкнені.