У Тернополі дбають про інформаційну культуру
Днями у Тернопільській обласній бібліотеці для дітей відбувся постійно діючий семінар вчителів світової літератури Тернопільського району. Під час семінару педагоги обговорили питання підвищення компетенції читачів шляхом використання інформаційних технологій в роботі бібліотеки.
У вступному слові методист ТРМК Ольга Демида розповіла вчителям про сучасні методи розвитку читацьких інтересів, а також торкнулася тих проблем, з якими щоденно доводиться зіштовхуватись у нелегкій вчительській професії. Літературні читання, інтерактивні конкурси, читацькі фестивалі – ці і ще багато інноваційних методів інтелектуального збагачення дітей впевнено домінують перед більш консервативними підходами.
Директор Тернопільської обласної бібліотеки для дітей Надія Новіцька не лише погодилась зі словами методиста, а й навела цікаві приклади нетрадиційних методів залучення молоді до читання, які практикуються у книгозбірні. Тісна співпраця, обмін досвідом між школою та бібліотекою дають можливість більш комплексно підійти до виховання молодої плеяди читачів. «Робота бібліотеки як у плані популяризації літератури, так і у плані проводження вільного часу з користю є дуже насиченою» – каже Надія Семенівна – «Адже заняття, які проводяться у нас є чудовою підготовкою до школи, допомагають задовольнити найамбітніші потреби старшокласників».
Із низкою корисних порад та цілим оберемком книжкових новинок завітали на семінар працівники видавництва «Навчальна книга–Богдан». Директор видавництва Богдан Будний вважає, що над виробленням навички читання потрібно працювати. І не важливо чи це паперова, чи електронна книга – головне, щоби дитина прочитала її вдумливо.
Про інноваційні форми заходів щодо пропаганди читання серед школярів розповіла заступник директора бібліотеки Надія Чайківська. «В активі роботи книгозбірні ми намагаємось переймати досвід наших зарубіжних колег, іти в ногу з часом» – каже Надія Андріївна. Розвиток читацьких навичок, формування інформаційної культури читання – взаємопов`язані напрями роботи вчителя і бібліотекаря. Важливим аспектом у такій співпраці є ознайомлення і педагогів і учнів з довідково-бібліографічним апаратом книгозбірні – вважає головний бібліограф інформаційно-бібліографічного відділу Тернопільської обласної бібліотеки для дітей Марія Колопенюк.
Різноманіттям медіа-можливостей бібліотеки здивувала усіх присутніх завідувач сектору інформаційних технологій та електронних ресурсів Оксана Шлапак. Вона ознайомила вчителів із роботою інтернет-центру, де із задоволенням проводять дозвілля школярі. Оксана Михайлівна також представила сайт бібліотеки, на якому розміщується вся інформація про діяльність книгозбірні.
Уляна Пилипчук – працівник Тернопільської обласної бібліотеки для дітей
Коментарі вимкнені.