«Президент боїться, щоб війська не повернулися на місця постійної дислокації», – нардеп Сергій Мельничук у Тернополі

14 квітня – день, у який чотири роки тому в Україні офіційно розпочалася антитерористична операція (АТО). Під час візиту в Тернопіль минулої п’ятниці позафракційний народний депутат України, перший командир батальйону “Айдар” Сергій Мельничук зазначив, що ніколи не вважав військові дії на сході України АТО, бо це ніщо інше, як війна.

«Це – війна»

14 квітня Верховна Рада визнала датою початку АТО, сказав під час зустрічі з тернопільськими ЗМІ Сергій Мельничук.Я жодного дня не рахував, що це АТО, я рахував, що це – війна, яка почалася 1 березня 2014 р. Російська Дума саме цього дня прийняла рішення про ввід окупаційних військ на територію Криму. Тому для мене це війна. Наші очільники країни на той час мали ще тоді оголосити військовий стан, президент повинен був подати відповідне клопотання через Радбез до Верховної Ради, але цього не було «з певних причин», як сказав очільник закордонного відомства А. Дещиця, щоб провести вибори і стати до кормушок. Наразі маємо те, що маємо.

За словами політика, мета його візиту в наш регіон, а також і в інші області держави, – провести ревізію протестних сил.

– На Тернопільщину я приїхав поспілкуватись із людьми з різних таборів, оскільки важлива думка кожного громадянина України, – сказав нардеп. – Сьогодні нам бажано налагодити контакт усіх здорових протестних сил в регіоні. Адже в 2014 році ми всі хотіли, щоб покращилося наше життя, щоб змінилася політична система, щоб відсторонити від влади тих, хто грабував країну більше 25 років, і до влади прийшла нова система, демократична. Але ті люди, які в 2014-му на Майдані провели революцію, пішли захищати територіальну цілісність. Багато хто загинув в котлах, декого наразі переслідують, і Майдану, як такого, не сталося. Ми залишали після себе Майдан, який нагадував би тій Верховній Раді, яка тоді залишалася, що ми маємо повернутися, коли захистимо країну. Але війна до цих пір триває. Обраний президент боїться, щоб війська не повернулися на місця постійної дислокації, а добровольці не повернулися на свої місця і все-таки закінчили революцію.

Співпраця з іншими політсилами є

Журналіст Роман Якель запитав у Сергія Мельничука, як він буде узгоджувати свою лінію з іншими опозиційними силами.

– Якщо брати парламентську роботу, із “Батьківщиною” в парламенті в багатьох питаннях у нас є співпраця, – відповів політик. – Що стосується “Руху нових сил”, лідера не стало і я бачу, що цей рух просто згасає як такий. Не бачу, як вони продовжуватимуть без лідера. Те, що я бачу в розвитку протестних сил, це має бути об’єднання лідерів, якщо хоч одного лідера будуть дискредитувати або будуть гоніння, щоб цей протестний потенціал не зупинявся, а рухався далі.

«Десятки, сотні сядуть інші будуть боятися»

«Ви зазначили, що метою вашого приїзду є лінія протестних сил, – звернулася до С. Мельничука журналістка одного із ЗМІ Тернополя. – Яка ваша позиція до акції протесту, де учасники вдаються до радикальних дій?»

– У багатьох випадках є замовлені акції, – зазначив народний депутат. – Є багато питань до людей, які водять хороводи. Якщо сказав “барига”, зібрав 10-тисячний мітинг, – зайди до того бариги і скажи йому “На вихід!”. Якщо вивів людей, йди до кінця, май стержень. Бо інакше це виглядає проплаченою акцією. Я хочу, щоб українська нація прийшла до влади не через кров, але амністії тим людям, які особливо під час війни грабують державний бюджет, не повинно бути, вони мають сидіти в тюрмі, закон має працювати. А не так, як казав очільник держави, “спортивна рибалка”: зловили і випустили, при цьому випатрошили все, що в нього є, набиваючи собі кишені. Ні, мають сидіти всі – від безхатченка, який вкрав, і до президента, якщо він винен. Тільки коли буде працювати законодавство, у нас буде правильно працювати система державного правління. Десятки, сотні сядуть, інші будуть боятися.

– Якщо вам вдасться об’єднати опозиційні сили, яким чином будете змінювати владу? – запитували на прес-конференції.

– По-перше, як мінімум, ми маємо зробити дострокові вибори, – як парламентські, так і президентські, якщо встигнемо, – відповів С. Мельничук. – Кожен місяць грабунку лягає на плечі українців і кожна сесія Верховної Ради, і місцеві сесії приймають рішення проти громад, проти України. І чим далі ми дамо їм зайти, тим складніше потім буде виправляти ці помилки.

Політики-однодумці

– Не сказав би, що до кінця з “Рухом нових сил” є порозуміння, – зазначив депутат. – Є багато запитань до деяких лідерів, які були. В “Руху…” правильна ідея, але чому вони не зробили те, що декларували? Наприклад, імпічмент – чому не було запущено цю процедуру? Моя позиція – президент заслуговує на імпічмент за те, що він не ввів військовий стан, за офшори, за те, що не задекларував картини, які він вивіз у 2013 р. за кордон. Є ще один варіант зміни влади – це референдум. Головне, об’єднатися з однодумцями. Крім “Батьківщини”, “Руху нових сил”, є порозуміння зі “Свободою”, спілкуємося ще з деякими силами, які не пройшли цього разу до парламенту, це партії, які набирали 1-2 відсотки. Є регіональні партії.

«Надія на фронті – це одна Надія, зовсім інша Надія – в політиці»

Також Сергій Мельничук прокоментував нещодавнє політичне «шоу» в Верховній Раді колишньої військової льотчиці, нардепа Надії Савченко, зокрема її ідею щодо руйнування парламенту:

– Надія була моєю підлеглою на фронті. Щодо того бою, коли вона потрапила в полон, ходить чимало чуток. Наприклад, кажуть, що саме вона винна у смерті хлопців. Але, маю сказати, що вона не винна в гибелі хлопців, це не вона їх повела, вона поїхала їх виручати. По-друге, Надія на фронті – це одна Надія, зовсім інша Надія – в політиці. Її поведінка в парламенті – це зовсім інша людина. Що стосується самого випадку, чесно кажучи, я сміявся. Таких бесід про руйнування парламенту і Банкової кожного вечора чую від достойних Атовців, добровольців, яких дістали ті ж самі платіжки, які приходять їм додому, вони не за це воювали. Щодо затримання та кримінальної справи Савченко, то таких шоу, на нашій пам`яті було кілька. Перше шоу – коли вдягали наручники Бочковському. На загал я вперше це говорю, по Бочковському я написав депутатський запит і до нього приклав деякі документи-оригінали і передав Авакову. Так от, чомусь ці документи саме знайшли тоді в сейфі у Бочковського. Вони підкинули йому документи. Доказом цього є те, що у мене залишився генератор кодів для рахунків, я його вивіз за кордон. Бочковського потрібно було саджати, але підкидати йому документи і таким методом – не правильно. Савченко посадили, а чому не сидить Мосійчук, коли вся країна бачила, як він брав гроші? Чому Розенблат не сидить і скоро буде подавати до Європейського суду з прав людини, що його, чесну людину, паплюжать? Це взагалі безпрецедентно.

На останок зустрічі народний депутат прокоментував одну з найрезонансніших проблем Тернополя – становище Тернопільської обласної експериментальної школи мистецтв. Він порадив трудовому колективу створити профспілку, яка має набагато більше прав, щоб захищатися. А також подати позов до суду на депутатів. Сергій Мельничук попросив детально описати ситуацію у листі і на його ім’я, прикріпивши копії документів, щоб у нього були офіційні підстави втрутитись в цю справу.

У майбутньому Сергій Мельничук планує відкрити в Тернополі депутатську приймальню, аби краще знати про регіональні проблеми.

-1 thoughts on “«Президент боїться, щоб війська не повернулися на місця постійної дислокації», – нардеп Сергій Мельничук у Тернополі

  • 00:00 | 17.04.2018 о 00:00
    Permalink

    Слизький якийсь цей Сергій Мельничук і постійно собі протирічить – якщо війна, то яка може бути особиста критика Верховного Головнокомандуючого? Якщо ти нардеп, то критикуй якійсь дії, пропонуй, як зробити ліпше. А вливати свій голос в хор кремлядських хайок – яка користь від тебе Україні? І про яку “військову льотчицю” він базікає? Суть Гаді Савченко – беркутівська підстилка, вуличний провокатор на Майдані, а потім завербований москвогебнявими інформаційний і звичайний диверсант. Сергій Мельничук персонально відповідальний за те, що така погань попала в його батальйон і спричинила гибель бульш ніж десятка українських бійців. Брехня, що більшість українців мріє про те, щоб рашистські підстилки, які передають палкі привіти Сяшє Курощупу (Захарченко) розбомбили Верховну Раду України та поперестріляли українських депутатів. Про таке можуть мріяти лише московити, або їхні підстилки. До того ж “дивні”, якщо не сказати підозрілі, пасажі Мельничука про те, що “по обидві сторони конфлікту воюють брати-слов’яни, а польові командири ополченців — це місцеві мешканці», і з ними треба домовлятися появились задовго до того, як ці дурки Медведчука почала розгорнуто проповідувати Гадя д’Арк. Саме ці дурки домомогли кремлядям спочатку вводити в оману міжнародну спільноту і уникати таки чином відповідальності за збройне вторгнення в Україну.

Коментарі вимкнені.