Все, що ви боялися запитати про… рак молочної залози
Число хворих на рак молочної залозисз кожним роком зростає, а це найпоширеніший вид злоякісних новоутворень у жінок.
Як і в якому віці можна виявити це захворювання, що таке генетичне тестування раку молочної залози, які основні фактори ризику розвитку патології – про все це – у нашій новій статті.
Як виявити рак молочної залози на ранній стадії?
На доклінічному етапі (тобто до появи перших симптомів) для цього використовується УЗД молочних залоз та мамографія. Щорічний огляд у мамолога знижує смертність серед жінок 40-50 років від раку молочної залози на 11%, а серед 50-80-річних – на третину. Звичка до проходження обстеження має сформуватись ще від 25-30 років.
В якому віці можна знайти рак?
Процес зародження та розвитку раку – канцерогенез – частіше починається в організмі в період після 45 років – його можна вважати природною частиною старіння. Частка пацієнток із раком молочної залози віком до 40 років становить лише 6,4%. А для того, щоб виявити один випадок у жінки 20-30 років, лікар повинен спостерігати 1,7 тисячі пацієнток протягом десятиліття.
Захворювання на рак молочної залози в ранньому віці, як правило, тісно пов’язане з генетикою.
До 10% всіх випадків раку грудей провокують спадкові мутації, третина яких припадає на гени BRCA1 і BRCA2. Поломки в BRCA1 підвищують ймовірність розвитку цього захворювання до 45-60%. У носіїв мутацій у BRCA2 ризики становлять 25-40%.
Якщо ваші родички по одній лінії (материнській або батьківській) хворіли на рак грудей або яєчників або якщо в сімейному анамнезі є спадкові пухлинні синдроми, то є сенс пройти генетичне дослідження та проконсультуватися з онкологом-мамологом.
Що таке генетичне тестування раку молочної залози?
Фахівці досліджують структури дев’яти генів, у яких поломки виникають найчастіше. Щоб пройти тестування, потрібно направити до лабораторії зразок венозної крові.
Можна окремо перевірити гени BRCA1 та BRCA2, з якими пов’язують найбільші ризики розвитку раку. Фахівці перевіряють ділянки ДНК на наявність хот-спотів – найпоширеніших мутацій.
Що підвищує ризик виникнення раку грудей упродовж життя?
Основним фактором ризику є вік. За умови тривалості життя 75 років і більше, на рак молочної залози захворіє кожна восьма жінка. Тривалість дії жіночих статевих гормонів має важливе значення. Чим раніше починаються місячні і чим пізніше закінчуються — тим вищий ризик.
Недосип і часте безсоння збільшують ймовірність розвитку раку молочної залози вдвічі. Також у групі ризику перебувають люди з вахтовим графіком роботи.
Жінки, що входять до групи ризику, повинні проходити профілактичні огляди молочної залози у мамолога чи онколога не менше 1 разу на рік. Регулярність оглядів та об’єм діагностичних заходів призначається лікарем. Також потрібно не забувати й про таку схему обстеження:
- До 39 років включно -1 раз на рік огляд молочних залоз, 1 раз на рік УЗД молочних залоз, навіть за відсутності скарг та симптомів.
- З 40 років -1 раз на рік огляд молочних залоз, 1 раз на рік УЗД молочних залоз, 1 раз на два роки мамографічне дослідження.
- Старше 50 років -1 раз на рік огляд молочних залоз, 1 раз на рік УЗД молочних залоз, 1 раз на рік мамографічне дослідження.
Будьте уважні до свого здоров’я та регулярно проходьте профілактичні обстеження. ПАМ’ЯТАЙТЕ: рак молочної залози, виявлений на ранній стадії, виліковний.
Нагадуємо, що до кінця лютого діє спеціальна пропозиція на скринінг раку молочної залози. Телефонуйте 068 752 52 52
Онлайн запис на прийом на сайті⤵️
https://ternopil.oxford-med.com.ua/
Слідкуйте за нами в Інстаграм⤵️
https://www.instagram.com/oxford_medical_ternopil/?hl=ru
Ми у Фейсбук:
https://www.facebook.com/oxfordternopil
Коментарі вимкнені.