Жодного «опоблоку» в Тернопільській міській раді немає
Місцева виборча кампанія 2015 р. була замащеною потоком каламутних маніпуляцій, навішуванням політичними опонентами один на одного крикливих ярликів, переважанням псевдо-чистих технологій над конструктивними програмами і планами роботи осередків політичних партій. Вибори відбулися, уже сформований склад нової міської ради, обраний виконавчий комітет, депутатські комісії, міським головою і депутатами надані публічні обіцянки громаді обходитися у господарюванні містом без зайвого політиканства.
Натомість, починаємо спостерігати нав’язування тернополянам нових маніпулятивних «меседжів»: на цей раз, про існування у міській раді так званого «опоблоку», який нібито прагне «тотально контролювати міського голову і виконком», зробивши «заручниками своєї боротьби простих мешканців міста». До цього неіснуючого блоку новітні тернопільські експерти і політичні оглядачі віднесли і фракцію «Народного контролю», тож представники партії вважають за потрібне прояснити свою позицію.
Демократія – це не тільки вияв волі більшості, а й гарантія права меншості на критику і вільне вираження своїх конструктивних поглядів. Як відомо, Тернопільська міська організація політичної партії «Громадський рух «Народний контроль» представлена у міській раді чотирма депутатами. Проте, таке представництво є наслідком довіри тисяч тернополян, чий голос не має права бути заглушений хором більшості – на те вона і демократична система. Ми виступаємо проти монополізації усієї повноти влади однією чи кількома фракціями і вважаємо, що можемо бути посередником між владою і громадськістю. Ми будемо забезпечувати громадськість альтернативною інформацією, задовольняючи її право на можливість здійснення критики, контролю та корекції дій виконавчої влади. Ми також доноситимемо до міської влади думку тернополян, які щодня звертаються на гарячу лінію «Народного контролю», не знайшовши вирішення своїх дрібних чи значимих проблем у відповідних кабінетах чиновників.
Меншість у місцевій раді – це природна противага владі, а не ворог чи диверсант. Зрозуміло, що неконтрольована меншість як природна противага і постійний суперник влади може призводити до певного напруження в політичному середовищі. Будь-якій владі хочеться існувати без жодного опору і контролю громади. В радянські часи в українців вибивали рису тримати під контролем владу, бо владу контролює лише вільний народ. У часи вже незалежної України нам насаджували стереотип, що український народ не готовий контролювати владу. Революція Гідності вщент розбила це хибне твердження, показала, що українці дозріли не лише контролювати владу, але й змінювати її за власним бажанням – тобто здійснювати пряме народовладдя. Завдання громадського руху «Народний контроль» – сформувати нову систему державного устрою, при якому державні органи влади весь час перебували б під прямим контролем громади, служили простим людям, а не вищому керівництву. Це – революція знизу, це злам діючої олігархічної системи. Тільки так можна змусити владу служити народу, відразу виконувати волю народу природним шляхом, без нових болючих «Майданів». Так повинно діяти громадянське суспільство, до якого ми прагнемо.
Жодного «опоблоку» в Тернопільській міській раді немає. Одним із важливих завдань на шляху до демократизації політичних відносин має стати формування цивілізованих стосунків між владною більшістю і представниками меншості. Навішування на деякі фракції у міській раді огидних тернополянам ярликів «опоблоку» є, на нашу думку, низькою маніпуляцією, грою на почуттях наших земляків, які ціною власного життя захищали святі для українців цінності гідності і свободи. Наша опозиційність за своєю метою не руйнівна, а конструктивна, усвідомлена, діяльнісна. Ми хочемо комфортного і заможного життя тернополян, тож виступаємо за розумний баланс між конкуруючими політичними силами, який сприятиме соціальному та економічному прогресу нашого міста.
Коментарі вимкнені.