Через малий кошторис “Тернопільські театральні вечори” не будуть міжнародними

Х (ювілейний) Всеукраїнський фестиваль «Тернопільські театральні вечори. Дебют» відбудеться у Тернополі 4-8 грудня. Цього року його присвятять 125-річчю Леся Курбаса.

Театри з Коломиї, Івано-Франківська, Рівного, Львова, Києва і Вінниці привезуть до Тернополя різні за стилістикою і жанрами вистави. Розпочнеться фестиваль відкриттям меморіальної дошки засновнику фестивалю, багаторічному художньому керівнику Тернопільського обласного академічного драмтеатру ім.Т.Шевченка Михайлові Форгелю у рідному селі заслуженого діяча мистецтв України – Новосілці Підволочиського району.

–          Це людина, яка зробила все для того, щоб Тернопіль і область знали у світі. Його зусиллями були відновлені “Тернопільські театральні вечори”, засновані  Л.Курбасом, – говорить головний режисер театру народний артист України Олег Мосійчук.

Урочини відбудуться також на малій батьківщині Леся Курбаса – у Старому Скалаті.  До 75-річчя трагічної загибелі режисера тут проведуть зустріч-спогад “Негаснуча пам’ять”.

Особливість фестивалю «Тернопільські театральні вечори. Дебют» у тому, що свої роботи представляють режисери-початківці.

–          У цьому випадку оцінюється режисер – його концепція, вирішення, потрактування твору. Це – перше. Друге – будуть оцінювати молодих людей,  – розповідає режисер Тернопільського обласного драмтеатру ім.Т.Шевченка заслужений діяч мистецтв України В’ячеслав Жила. – Моя біографія режисерська так і починалась – із фестивалів.

Журі на чолі з народним артистом України Федором Стригуном оцінюватимуть кращі режисерські та акторські роботи, акторські ансамблі, пластичне вирішення, сценографію.

Бюджет фестивалю режисери воліють не розголошувати. Утім, як повідомив раніше начальник управління культури ОДА Григорій Шергей, на проведення “Тернопільських театральних вечорів” обласна рада і Міністерство культури виділили 85 тисяч гривень. За словами організаторів театрального свята, це надзвичайно мало, тому просять меценатів не залишатися осторонь.

Цього року фестиваль не буде Міжнародним. Кошторис не дозволяє запросити польських гостей.

–          Взагалі, при театрі за сприяння обласної ради та обласної держадміністрації потрібно б було відкрити Фестивальний центр, який цілий рік займається підготовкою фестивалю, – додає В’ячеслав Жила. – Він повинен фінансуватись. У нас є думки з приводу створення Фонду “Тернопільських театральних вечорів”.

Упродовж п’яти днів найбільшої театральної події у житті Тернопільщини глядачі побачать постановки української та зарубіжної класики, а також сучасної драматургії.

Програму фестивалю читайте згодом.

Новини Тернополя “Погляд”

Коментарі вимкнені.