У тернопільській міські раді забули, де бруківка, вартістю 2 млн грн

Більшість вулиць Тернополя колись були вкриті бруківкою. Люди хочуть, аби її повернули хоча б у старе місто. Однак у міській раді уже не знають, куди ділася бруківка з вулиць Богдана Хмельницького та Руської

– Застелили весь Центр тою кольоровою тротуарною плиткою. А чому було б не дати стару бруківку, яку демонтували з Хмельницького та Руської? – із таким запитанням звернувся у редакцію 20 хвилин тернополянин Петро Бучко.

На думку чоловіка, стара бруківка у історичному районі Тернополя виглядала б красивіше та доцільніше.

Втім, як виявилося, ідею чоловіка втілити не можливо. Адже у міській раді просто забули куди ділася бруківка із цих вулиць.

Втім, якщо приблизно підрахувати, з самої лише вулиці Богдана Хмельницького пропало покриття приблизно на 2 мільйони 400 тис. грн. Метр квадратний колотої бруківки у виробника коштує приблизно 300 гривень — про це ми дізналися у фірми виробника бруківки у Львові. Вулиця Богдана Хмельницького має в середньому 8 метрів в ширину та 850 метрів в довжину. Таким чином, її площа – 6800 метрів квадратних. Якщо ж цю суму помножити на 300 — виходить 2 мільйони 400 тисяч гривень, які зникли без сліду.

Наші колеги з 20 хвилин написали інформаційний запит у міську раду, аби дізнатися, чи знають вони куди поділи бруківку із цих вулиць та скільки вона коштувала.

Заступник міського голови Владислав Стемковський дав таку відповідь на запит:

“Вказана у запиті кам’яна бруківка у комунальній власності на даний час не перебуває. Додатково інформуємо, що у зв’язку із значним терміном давності виконання ремонтних робіт на вищевказаних вулицях (понад 20 років), беручи до уваги термін зберігання документів, інформацією про використання демонтованої бруківки та її вартість, не володіємо”.

Бруківку на Руській заасфальтували і справді ще за Союзу. А от на вулиці Богдана Хмельницького, як пам’ятають старожили, її демонтували приблизно у 2000 році. А це менш ніж 20 років тому.

Історик та Краєзнавець Любомира Бойцун пригадує, що вулицю Руську заасфальтували тоді, коли там проводили тролейбусну лінію.

– Це було приблизно 30 років тому, – каже пані Бойцун. – Якщо я не помиляюся, на цій ділянці могли просто покласти асфальт поверх бруківки. Так що брук з Руської мабуть не дошукаєшся. А ось із вулицею Хмельницького справа інша. Її асфальтували уже за Незалежності. Пригадую, я тоді була уже на пенсії, тобто це було після 2000 року. Однак в який точно рік, і хто тоді був міським головою згадати не можу.

На думку пані Любомири, брук із Богдана Хмельницького і справді доцільніше було б простелити на Театральному майдані або ж на вулиці Сагайдачного.

– Колись Тернопіль був увесь покритий бруківкою, асфальту було мало, – каже краєзнавець. Звичайно, у деяких місцях доцільнішим є асфальт. Однак у пішохідній зоні у центральній частині міста — чудово дивилася б бруківка. Стару бруківку у старе місто!

До слова, невдовзі збираються замінити бруківку на асфальт і на вулиці Збаразькій. Як стверджують у міській раді, демонтований брук не пропаде.

– Усі демонтовані матеріали ми зберігаємо, – каже керівник відділу зв’язків з громадськістю міськради Катерина Калуш . – Скажімо кам’яні плити які забрали під час ремонту палацу культури Березіль передали жекам, і вони використовують їх для упорядкування прибудинкової території. У повторне використання йдуть і інші демонтовані матеріали.

Коментарі вимкнені.