Тернопільському прокурору не сподобалось, що його люстрували, тому буде вертати посаду через суд

Перший заступник прокурора Тернопільської області Василь Шаравара, якого люстрували за співпрацю з минулою владою, вирішив боротись за свою посаду в суді.

Нагадаємо, до призначення на Тернопільщині пан Шаравара працював на різних посадах у прокуратурах Івано-Франківської, Львівської, Тернопільської, Хмельницької областей та центральному апараті Генеральної прокуратури України. А ще у 2012 році прізвище тодішнього заступника прокурора Тернопільщини “засвітилося” у скандалі. Журналісти телеканалу ZiK знайшли його хатинку в селі Семенівка Пустомитівського району Львівської області. “Скандальність” полягає в тому, що поряд з хатинкою працівника прокуратури проклали добротну дорогу, в той час як у самому селі, як то кажуть, сам чорт ногу зламає. Це викликало обурення місцевих мешканців.

Позови до суду подали не менше десяти високопоставлених чиновників прокуратури. Серед Тернопільського є і прокурори Львівської, Сумської, Донецької областей, один із заступників прокурора Харківської області, начальник відділу кадрів харківської прокуратури. Всі ці офіцери, виявилися в чорному списку завдяки закону про очищення влади, прийнятому в середині жовтня. Відповідно до нього, особи, що займали керівні посади під час президентства Віктора Януковича і знаходилися на цих посадах протягом року, мають бути звільнені з займаних посад. Мало того, протягом наступних 10 років вони не зможуть займати посади на держслужбі.

Прокурора Львівської області Миколи Гошовського, його колегу з Сумської області Володимира Петрова і прокурора Донецької області Миколи Франтовського така перспектива не влаштувала. В судах вони використовують одні й ті ж аргументи: мовляв, накази про їх звільнення було видано без відповідної перевірки, яка передбачена законом про очищення влади.

Щоб зберегти своє крісло, деякі використовують крайні аргументи. Наприклад, прокурор Франтовський переконував суддів, що його звільнення призведе до руйнування зв’язків між правоохоронними органами, органами місцевого самоврядування та силами АТО.

Ще один козир – очолюваний ним колектив, нібито, може зневіритися в подальшої значущості органів прокуратури в Донецькій області. Франтовський вказав, що є учасником АТО і в даний час документи про офіційне надання йому такого статусу направлені до відповідних держоргани.

Правда, ці доводи суддів не переконали, позов був відхилений. Водночас, більшість з таких судових тяжб ще знаходяться в стадії розгляду.

Як раніше повідомляла Генпрокуратура, станом на 23 жовтня було звільнено 132 прокурорсько-слідчих співробітника. Серед них: один заступник Віталія Яреми, сім обласних прокурорів і 30-ть їх заступників, два начальника головних управлінь і дев’ять їх заступників.

Коментарі вимкнені.