Як технічний прогрес входив у життя Тернополя (фото)
Та вулиця була не тільки осереддям політичного життя: фотооб’єктив та документи донесли до нашого часу інші цікаві штрихи в її життєписі. Старі поштівки — свідчення того, як технічний прогрес входив у життя Тернополя.
В оцій старій світлині завмерла мить історії технічного прогресу — автомобіль на вулиці Тарновського вже як засіб пересування, що з часом стане звичним. Авто появлялись на міських артеріях вже перед і в роки Першої світової. Але, як правило, ними приїжджали достойники.
А в 20-х — на початку 30-х років XX століття автомобілі вже більше вписуються у міський пейзаж як його невід’ємна деталь. Технічний прогрес диктує своє. Машини уже належать державним установам, окремим фірмам, а також багатим людям. Переважають “Форди”, “Фіати”, “Мерседеси”, заявляють про себе й “Пежо .
Але все-таки у 20—30-х роках автомобіль був у першу чергу розкішшю, а тоді вже засобом пересування. Серед перших власників легківок у Тернополі — представники інтелігенції Володимир Ленкевич, Богдан Свистун, Леон Цегельський, капітан Карел Зборовський.
Якщо у 1926 році на терені всього Тернопільського воєводства було 44 легківки, 11 вантажівок і 2 автобуси, то уже в 1930 — легкових машин стало 240, вантажних — 43, а автобусів — 48.
Коментарі вимкнені.