11 фігур претендують стати пам’ятником Незалежності у Тернополі

Перший етап всеукраїнського конкурсу на кращий проект пам’ятника Незалежності у Тернополі відбувся 24 серпня. На заході були присутні міський голова Сергій Надал, представники міської влади та громадськості. На розгляд присутніх в АртГалереї представили 11 зразків фігур, які претендують стати пам’ятником Незалежності у Тернополі. Встановити символ свободи у місті планують до 24 серпня наступного року. Оцінити  зразки, представлені в галереї, запрошують не лише архітекторів та художників, а й громадськість. Для цього в мистецькому залі є  спеціальний зошит, де тернополяни можуть залишати свої відгуки про проекти.

«Пам’ятник Незалежності – це проект, про який тернополяни мріяли від початку створення України, проголошення  її суверенітету. У передвиборчий період встановлення такого пам’ятника – це перевірка усіх політичних сил на патріотизм і повагу до української держави. На роботах спеціально не вказано прізвищ їхніх авторів, лише номери, таким чином голосування буде справедливим. Споруджувати пам’ятник Незалежності будуть виключно за кошти меценатів, які хочуть бачити його у місті. Тернопільщина завжди славилася високою духовністю та патріотизмом її жителів, тому саме в обласному центрі має постати символ нескореності та волі нашого народу», – зазначив міський голова Сергій Надал.

За словами начальника управління культури та мистецтв міської ради Олександра Смика, конкурсна комісія не відкинула жодного запропонованого зразка.

«У конкурсі взяли участь шість міст України.  Я вдячний скульпторам, які представили свої роботи. Для них це було нелегке завдання, бо на втілення задуму вони мали лише два місяці. Всі пропозиції цікаві, однак переможець має бути один, його ідею ми й почнемо втілювати, – додав Олександр Смик.  – Встановити пам’ятник Незалежності плануємо на Театральному майдані міста. Це символічно, оскільки саме тут щороку піднімають символ Незалежності – Державний прапор»

Голосування триватиме місяць. Результати конкурсу проектів на кращий пам’ятник Незалежності у Тернополі планують оголосити 14 жовтня.


Коментарі вимкнені.