“Нива” буде жити!

На межі життя і смерті знаходилась останній тиждень футбольна команда «Нива». Керівництво ПФЛ поставило питання руба: або клуб розраховується з боргами, або його знімають з чемпіонату! На щастя, сьогодні можна говорити, що на 99% «Нива» буде жити.

Першим руку допомоги у спасінні потопаючого корабля надав тернопільський губернатор Валентин Хоптян, який 28 червня зібрав розширену нараду по питанню життєдіяльності ФК «Нива» за участі всіх свої заступників, куратора клубу від влади Автанділа Мдінарадзе, номінального власника ФК Степана Рубая та кількох тернопільських підприємців. Саме на цій нараді виробили план дій, позаяк вже 29 червня відбувалося засідання ПФЛ, на якому, серед іншого, вирішувалась доля «Ниви». Причому керівники футбольної ліги навіть не рекомендували їхати на це засідання без грошей. На щастя, знайшлися люди з числа тернопільських бізнесменів (наразі це не герої України з числа сільгоспвиробників), які у важку хвилину фінансово підсобили тернопільському футболу. У підсумку на сьогоднішній день сплачено 98 тис. грн. боргу вступного внеску за участь у минулому сезоні (2010/11рр.) та погашено борг перед ФК «Металург» за перехід до ФК «Нива» футболіста Юрія Путраша, який, до речі, вже два роки успішно захищає кольори київської «Оболоні».

Наразі залишився ще борг 147 тис. грн. перед колишніми футболістами «Ниви» та 20 тис. грн. боргу перед ДЮСШ з футболу. І якщо клуб має бажання борати участь у наступному футбольному сезоні, то має внести першу частину вступного внеску, а це ще 100 тис. грн. На даний час вирішуються питання з грішми (ведуться перемовини з футболістами щодо графіку розрахунку), а остаточна доля «Ниви» визначатиметься 11 липня на черговому засідання ПФЛ.

Нагадаємо, що, окрім фінансових питань, на порядку денному ФК «Нива» і ряд інших. Так, не визначена доля заміської навчально-тренувальної бази у В. Гаях, яка перебуває на балансі обласної ради і передана школі олімпійської підготовки. Там голова облради планує створити базу для борців, біатлоністів та боксерів (саме так він заявив під час конференції обласної федерації біатлону). А ще на сьогодні міська влада відмовляється укладати угоду на оренду стадіону для проведення календарних матчів «Ниви», – пише газета  “Номер один”.

-1 thoughts on ““Нива” буде жити!

 • 11:48 | 8.07.2011 о 11:48
  Permalink

  Звичайно фінансування професійних клубів з міського та обласного бюджету – річ недопустима. Їх сфера – спортивна інфраструктура, дитячий та аматорський спорт. Однак хоча б мінімальна підтримка просто необхідна!
  Попередній міський голова запропонував досить хорошу схему підтримки ФК Нива:
  – безкоштовна оренда стадіону для проведення матчів
  – фінансова допомога з міського та обласного бюджетів для сплати заявочного внеску для участі у змаганнях.
  Зараз до влади прийшли “патріоти”, які вирішили вбити клуб через політичну доцільність. А все через те що, голова ОДА Хоптян(представник Януковича на Тернопільщині) пообіцяв підтримати команду і свого слова дотримується. І ось замість того щоб відкинути свої партійні інтереси і разом працювати на інтереси краю – наші “націоналісти” Надал і Кайда роблять наступне:
  – Надал забороняє Ниві грати на Центральному стадіоні
  – Кайда забирає у ФК Нива базу у Гаях
  Тобто знову ж таки, замість того, щоб разом з ОДА працювати над пошуком спонсорів, і в кінці-кінців підтримати Ниву – міська влада взяла курс на підтримку ФК Тернопіль. Хоча навіть тренер ФКТ зазначав що було б розумніше створити піраміду дитячий футбол-ФК Тернопіль-ФК Нива..
  Одним словом, дуже прикро що місцева влада (заради задоволення власних політичних інтересів) вбиває добре відому в Україні команду з непоганою історією

Коментарі вимкнені.