Поблизу Тернополя втопився юнак (фото)

Близько 4 години ранку до Управління МНС України в Тернопільській області надійшло повідомлення про те, що в озері с. Горішній Івачів Тернопільського району втопився хлопець. На місце події відразу були направлені оперативні групи УМВС, УМНС та водолази з Тернопільської водолазно-рятувальної станції. Як виявилось компанія юнаків та дівчат віком 18-19 років з вечора відпочивала на природі, відмічаючи проводи в армію їх товариша. Звичайно не обійшлося без випивки та купання. Місце для відпочинку весела компанія вибрала в районі, так званої «комбайнівської бази», де є пірс. Біля 4 години ранку під час купання, один з хлопців, 1992 р.н., заплив трохи дальше ніж інші, і вже навіть почав повертатися назад, як раптом «пішов» під воду, ймовірно юнака звела судома. Його друзі, які, до речі, станом на 10 годину ранку ще перебували в стані алкогольного сп’яніння, викликали рятувальників..

Десь о 13.10, після проведених водолазами вдалих пошуково-рятувальних робіт тіло хлопця було знайдено та передано батькам.

Як повідомили погляду в прес-службі УМНС України в Тернопільській області за два останніх тижні це вже третій випадок загибелі тернополян на водних об’єктах області, а з початку року – 12.

Рятувальники області нагадали «Погляду» про основні правила поведінки на воді:

1. Не лізьте у воду в незнайомому для вас місці. Купаючись на “дикому пляжі” чи у незнайомому місці – не пірнайте з берега, гірки, дерева; у воду слід входити неспішно, обережно пробуючи дно ногою.

2. Уникайте води із швидкою течією.

3. Не заходьте у воду напідпитку.

4. Ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо не впевнені у своїх силах.

5. Купатися краще там, де є рятувальні служби; особливо слідкуйте за дітьми: їхня поведінка у воді не передбачувана.

6. До плавок потрібно прикріпляти шпильку, якщо далеко від берега судома зведе руку чи ногу, укол шпилькою допоможе відновити еластичність м’язів.

7. Утримуйтеся від далеких запливів: переохолодження – головна причина трагічних випадків. На рівнинних річках є багато ям і вирів. Вони підступно зустрічаються біля піщаних кос, під берегом, де особливо полюбляють купатися діти.

Варто пам’ятати, що основними умовами безпеки є правильний вибір і обладнання місць для купання; навчання дорослих та дітей плаванню, суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах, постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих. Відпочинок на воді допускається тільки у спеціально відведених місцевими органами влади та обладнаних для цього місцях. Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби. Купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду при температурі води не менше +18, повітря не нижче +24.

Будьте дуже обережні під час відпочинку на воді, щоб він був для Вас і Ваших дітей безпечним, весь час суворо дотримуйтеся порад рятувальників!


Коментарі вимкнені.