Студенти розповіли, що насправді роблять в міських радах

24 жовтня 2011 року о 18.00 год. в приміщенні книгарні «Є» (вул.Валова,7-9) відбулась презентація проекту «Студенти для органів місцевого самоврядування» , в рамках якої було також презентовано книги «Забезпечення сталого розвитку регіонів, як запорука демократії в Україні: сучасний стан і перспективи»,  «Світ навколо нас: сучасні виклики та глобальні тренди», «Молодь ХХІ сторіччя: виклики інформаційного віку», «Громадянське суспільство в Україні: регіональний вимір»

 

Протягом 2002-2010 років «Молодіжна Альтернатива» спільно із місцевими партнерськими організаціями реалізовує проект  «Студенти для органів місцевого самоврядування», за яким кожен рік  близько 120 студентів з 21 міста України проходять стажування у міських та обласних радах своїх міст.  Студенти відбираються шляхом конкурсу по 6 студентів, які і стажуються в ОМС протягом 5 місяців. В Тернопільській області  (м.Тернопіль та м.Кременець) проект реалізовує ТОМГО «Спілка Молодіжного Самоврядування»

Протягом січня-червня 2011 року близько 120 студентів з 22 міст України  мали змогу пройти стажування у міських/обласних радах міст Севастополя і Сімферополя, Чернігова і Вінниці, Одеси, Львова і Тернополя, Чернівців та Ужгорода, Донецька і Луганська, Харкова і Запоріжжя, Житомира і Кіровограда, Кам’янця-Подільського і Івано-Франківська, Дніпропетровська, Дрогобича, Херсона, Миколаєва та Житомира. В Тернополі проходило стажування 15 студентів, які стажувались в структурних підрозділах Тернопільської міської ради.

Коротко про проект

Метою проекту є підвищення професійної освіти молоді, отримання професійного досвіду студентами та залучення молоді до активної участі у житті свого міста, через організацію їх стажування в органах місцевого самоврядування.

Протягом періоду стажування (5 місяців по 4 год. в день) студенти займаються моніторингом засобів масової інформації, редагуванням нормативно-правових документів та  підготовкою їх до друку, аналізом документів з питань економічного, політичного, соціального розвитку міста; перекладом нормативно-правових актів інших країн, готують відповіді на запити та листи до депутатів та ін.

За час стажування студенти мали можливість відвідувати тренінги та семінари, які будуть проходити у м. Київ та інших містах України; писали статті до збірників  на запропоновані теми, а також відвідали екскурсію до Верховної Ради України 21 жовтня цього  року.

Наприкінці стажування учасники отримають Сертифікат про проходження стажування

З 2009 року в Тернопільській області  пройшло стажування  близько  40 студентів шляхом конкурсного відбору

Унікальність книжок:

– Книжки написані студентами-учасниками проекту «Студенти для органів місцевого самоврядування», який було зорганізовано ГО «Молодіжна Альтернатива» спільно із місцевими партнерськими організаціями  у 2011 році. Протягом січня – червня 2011 року близько 120 студентів з 22 міст України  мали змогу пройти стажування у міських/обласних радах міст Севастополя і Сімферополя, Чернігова і Вінниці, Одеси, Львова і Тернополя, Чернівців та Ужгорода, Донецька і Луганська, Харкова і Запоріжжя, Житомира і Кіровограда, Кам’янця-Подільського і Івано-Франківська, Дніпропетровська, Дрогобича, Херсона, Миколаєва та Житомира.

Автори статей висловлюють  незаангажовану власну думку щодо діяльності ОМС, регіонального розвитку, підкріплену досвідом стажування  і можливістю на власні очі побачити і відчути проблеми та перспективи діяльності цих органів влади.

 На обговорення виносились наступні питання, що розглядаються в книгах:

–         Актуальні проблемі сучасної молоді. Розвиток молоді в умовах сучасних інформаційних впливів

–         Глобалізація: перспективи і загрози для України. Моделі відповіді України на  цивілізаційні виклики

–         Стан громадянського суспільства у  регіонах України, що гальмує його розвиток

–         Особливості регіональної політики України: сучасний стан та перспективи

 

У презентації взяли участь випускники проекту «Студенти для органів місцевого самоврядування – 2011»,  студенти-автори статей книжок, експерти ,  представники ЗМІ.

 Як зазначив координатор проекту, голова Тернопільської обласної молодіжної громадської організації  «Спілка Молодіжного Самоврядування» Ігор Процик: «Цього року ми збільшили кількість студентів, які мали можливість проходити стажування із 6 до 15 чоловік, це спричинене перш за все підвищеною цікавістю студентства до даного проекту. Студенти, які проходили стажування в управліннях Тернопільської міської ради  задоволені участю в проекті, оскільки набули нових знань та практичних навичок, які зможуть використати в майбутньому, а також вони тепер знають про процедуру прийняття тих чи інших рішень органами місцевого самоврядування від початку до його прийняття та виконання.»

Також було оголошено про початок нового набору учасників проекту «Студенти для органів місцевого самоврядування-2012». Анкету учасника можна отримати у координатора проекту в Тернопільській області або на сайті www.ya.org.ua 

-1 thoughts on “Студенти розповіли, що насправді роблять в міських радах

  • 22:10 | 25.10.2011 о 22:10
    Permalink

    я стажувався при міській раді. Задоволений! ті, хто зараз стажувався – так само не нарікають. влада дуже лояльна до цього проекту.

  • 09:38 | 26.10.2011 о 09:38
    Permalink

    згоден. нормальний проект і нормальне відношення з боку мера

Коментарі вимкнені.