Що цікавить тернопільських депутатів, продемонструвала чергова сесія Тернопільської міськради

Як і за що сварилися депутати-”свободівці”

Тернопільському міському клубу любителів загартування і зимового плавання «Нептун» надали в безоплатне користування нежитлову будівлю «Нептун» комунального підприємства «Об’єднання парків культури і відпочинку м.Тернополя» за адресою вул. Живова, 17 (парк «Топільче»). Загальна площа приміщення – 36,1 кв. м. Користуватися ним безкоштовно місцеві моржі зможуть 2 роки. Відповідне рішення прийняли на сесії 16 лютого.

Розгляд цього питання не обійшовся без дискусій. Член громадської організації «Нептун» і водночас депутат-«свободівець» Володимир Швайка був не згідний із терміном оренди, який був зазначений у проекті рішення. За його словами, попередньо на постійній комісії з питань використання комунального майна йшлося про десятирічний строк. Чому управління культури (а саме йому підпорядковується об’єднання парків) вирішило інакше, намагався пояснити начальник Олександр Смик.

– Управління культури вважає, що потрібно спочатку давати будь-які приміщення на певний термін, щоб за два роки будь-яка громадська організація показала, чи вони цим займаються, чи вони щось роблять, чи воно просто буде так, як було роками. Тому друга комісія з питань культури (віднедавна її очолює замість Марії Баб’юк з УНП – «свободівець» Сергій Приходько – прим. авт.) нам рекомендувала на 2 роки. Ми це вибрали. Але це не означає, що громадська організація наших моржів, які займаються у «Нептуні», буде чи ущемлена, чи їх хтось обдурить. А два роки це якраз той термін, коли кожна громадська організація може показати, що вона є. Ми вже маємо приклад «України», коли надавали в безоплатне користування приміщення і партіям, і громадським організаціям, а туалет як був забитий, так і залишився таким. Це моя позиція. Якщо ви скажете по іншому, буде по іншому, – зазначив культурний чиновник.

Але депутата така відповідь не задовольнила. Володимир Швайка навів приклад, коли громадську організацію, якій 26 лютого виповниться 26 років, таки ущемили.

– Ми вже маємо на сьогоднішній день місце, де викупили туалет в парку і побудували «Ной», і тим самим ущемили дану громадську організацію, – обурювався «свободівець».

Не переконали його і аргументи Олександра Смика, що рішення стосовно забудови біля «моржатника» у парку приймалось не за нинішньої каденції і це була помилка тих людей,  котрі давали на це дозвіл. Втрутитися у словесну перепалку довелося міському голові.

Надал: «Ви получили Володимир Дмитрович (депутат Швайка – прим. авт.) відповідь на своє запитання? Що за дискусія?».

Швайка: «Мене не влаштовує відповідь».

Надал: «Вас не влаштовує. Ви отримали відповідь. Ставлю на голосування».

Водночас депутат Петро Гринчишин попросив не створювати деструктив і надати приміщення в оренду все-таки на 10 років, як це погодила комісія з комунального майна. Тим більше, що, за його словами, вперше, напевно за 26 років, «Нептун» оформив документи і вийшов у площину прозорих взаємовідносин із Тернопільською міською радою.

Міський голова, у свою чергу, нагадав депутатам, що погоджувати подібні рішення не є виключним правом тільки комісії з комунального майна.

– Такі рішення розглядають комісія, як з комунального майна, так і профільні депутатські комісії. Одна комісія запропонувала один проект, інша комісія – інший. Тому будьте будь-ласка толерантні і поважайте своїх колег, так само, як і себе, – попросив мер.

Спочатку депутати голосували за надання «Нептуну» будівлі в парку у безкоштовну оренду на 10 років. Це рішення набрало тільки 10 голосів. А оренду терміном на 2 роки підтримав 41 депутат.

Надал змусив партії з власних кишень фінансувати гуртки та секції для дітей

Спрямувати кошти, які надійдуть до міського бюджету від оренди комунального майна політичними партіями на фінансування позашкільної освіти.

Так вирішили сьогодні депутати міської ради. Як пояснив міський голова Сергій Надал, зазначена галузь фінансується виключного з міського бюджету і передбачений у бюджеті на 2012 рік обсяг коштів покриває тільки 50% видатків від потреби.

Нагадаємо, що опоненти міського голови спекулювали на вибірковому підході керівництва міста до надання приміщень комунальної власності у безкоштовну оренду.

На місці «Жені-Женічки» таки зведуть будинок

На сесії міської ради 16 лютого депутати затвердили проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки загальною площею 0,0817 га для обслуговування викупленої житлової будівлі з реконструкцією під 5-квартирний житловий будинок з вбудованими приміщеннями громадського призначення за адресою вул. Сагайдачного, 6а ПП «Креатор-Буд». З цих 0,0817 гектарів землі – 0,02912 га перебувають у власності підприємства, а 0,05258 га будівельній фірми тим же рішення надали в оренду терміном на десять років. Після державної реєстрації договору оренду цю земельну ділянку віднесуть до земель житлової та громадської забудови.

П’ятиквартирний житловий будинок виросте на місці колишнього дитячого кафе «Женя Женечка». Нині тут – піцерія. Як тільки до мешканців навколишніх будинків дійшла інформація, що тут мають намір розгорнути масштабне будівництво, вони почали бити на сполох. За допомогою звернулися в усі засоби масової інформації та прокуратуру. Але остання інстанція жодних ознак якихось порушень не виявила. Про це перед розглядом питання на сесії заявив міський голова Сергій Надал.

Свою незгоду із позицією мера висловив депутат (і колишній перший заступник міського голови) Петро Ландяк. Ще перед початком перерви, він попросив очільника міста надати йому копію відповіді прокуратури для ознайомлення. Але отримав він її лише перед тим, які дійшла черга голосувати за даний проект рішення. За словами Петра Ландяка, на сьогоднішній день існує звернення мешканців п’яти будинків на вулиці Сагайдачного, №№2, 4, 6, 8 та вулиці Грушевського, 1, до яких би варто було дослухатися.

– Я не виступаю проти фірми «Креатор-Буд». Я знаю цього керівника і з повагою до нього ставлюся. І якщо у Тернополі буде більше таких керівників, то тернополяни тільки виграють. З іншої сторони, я є прибічником лобіювання здорового, в межах законодавства, місцевого бізнесу. Але я вважаю, що голосувати за дане рішення не можна. По-перше, у нас немає детального плану забудови території. Зокрема, і тієї, де планується будова. А детальний план передбачає громадські слухання, де мешканці мають право висловити свою точку зору. Крім того, детальний план передбачає доцільність забудови чи реконструкції, висотність будинку, благоустрій і так далі, – наводив аргументи депутат.

Також, за словами Петра Ландяка, нещодавно засідала містобудівна архітектурна рада, яка висловилась проти цього будівництва.  Крім того, оскільки забудова буде вестися у центрі міста, має бути історико-містобудівне обґрунтування, яке видається для центральної частини Тернополя, оскільки ця територія є архітектурною цінністю. І загалом, якщо є скарги мешканців, повинна бути створена погоджувальна комісія. Петро Ландяк просив зняти це рішення до врегулювання усіх моментів.

Захищати «Креатор-Буд» і майбутнє будівництво взявся міський голова Сергій Надал. Мер вважає, що Петро Ландяк мав би взагалі подякувати за те, що йому дали прочитати відповідь прокуратури. Оскільки це рішення отримала не міська рада, а один із скаржників. І спеціально для депутата очільник міста отримав копію, щоби йому передати. Тому жодних закидів стосовно несвоєчасності надання документа бути не може. Крім того, проведена прокуратурою перевірка за скаргою мешканців констатувала, що подібне будівництво не потребує громадських слухань згідно із діючим законодавством та не має жодних архітектурних цінностей.

– «Женя-Женечка» по вашому архітектурна цінність, чи що? Всі рішення міська рада приймала згідно із діючим законодавством, що підтверджує довідка про перевірку з міської прокуратури. Я би вас просив наступного разу, якщо ви ситуацією не володієте, особливо у плані містобудування і архітектури, то стримуйте себе у своїх висловах стосовно законності прийняття рішень міською радою. І не робіть собі дешевого піару, – порадив Ландяку Надал.

У підсумку 34 із зареєстрованих 45 депутатів проголосували «за».

“За” відповідний проект рішення проголосувало лише 6 депутатів міськради.

На  сесії Тернопільської міської ради 16 лютого правляча “свободівська”  більшість не підтримала включення у порядок денний проект рішення сесії міської ради «Про заборону прийняття рішень щодо реорганізації і ліквідації дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів без згоди територіальної громади», внесенного депутатом міської ради, головою фракції політичної партії «Фронт Змін» Петром Гринчишиним.

«У той час, коли були заяви щодо недофінансування закладів освіти, депутати побоялися підтримати мою пропозицію про підготовку позовної заяви від імені Тернопільської міської ради до Кабінету Міністрів  щодо утримання закладів освіти і охорони здоров’я», – каже Петро Гринчишин.

Очевидно, такий крок більшості у міській раді може свідчити про приховані наміри керівництва міста проводити політику по реорганізації і ліквідації закладів освіти.

Головну освітянку міста підозрюють у безсистемній роздачі майна

На сесії 16 лютого депутати міської ради надали у безоплатне користування низку нежитлових приміщень, які розташовані у закладах освіти Тернополя.

Так, обласна дитячо-юнацька спортивна школа «Спартак» на один рік одержала приміщення площею 481,4 кв. м у школі №23. Тернопільському навчально-виховному комплексу «Школі-ліцей №13» дали на безкоштовній основі приміщення (479,7 кв. м) на 35 місяців у дитсадку №13. У дитячому садочку №38 упродовж року безоплатно користуватиметься приміщенням (144 кв. м) міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. А в дитсадку №25 – дитячий будинок змішаного типу для дітей дошкільного і шкільного віку «Віфлеєм» (576 кв. м дали терміном на 35 місяців).

Це викликало хвилю обурення у депутата Василь Лукіна. Як відомо, регіонал дуже агресивно реагує на безкоштовну передачу комунального майна.

– Ви зараз повторюєте ситуацію, коли ви давали в безкоштовно оренду приміщення палацу спорту спортивному клубу «Мальви», яким керує теща нашого секретаря ради. І зараз влада знову пропонує безкоштовно виділяти приміщення тим організаціям, які за свої послуги беруть гроші. Я маю підозри, що з тих грошей ви не погано собі живете. А нам розказуєте, як ви допомагаєте дітям. Вважаю, що ваше управління повинне підготувати концепцію безкоштовного використання приміщень, якими ви можете розпоряджатися. Ви повинні передбачити єдині і зрозумілі правила, хто і на яких умовах може скористатися приміщеннями безкоштовно, а хто і яку суму повинен платити. Це все одно буде краще, ніж управляти в ручному режимі із підозрою на корупцію. Вважаю, що вам вистачить мужності відмовитися від грошей, які вам можуть носити і запропонувати нормальні умови оренди підпорядкованих вам приміщень, – заявив депутат.

У відповідь начальниця управління освіти Ольга Похиляк порадила Василю Лукін перш ніж щось говорити, мати на це факти і підстави.

– Ми не зараз починаємо надавати ці приміщення,  а тільки продовжуємо оренду. По-друге, це всі заклади освітянські. Що стосується «Віфлеєму» і центру соціальних служб для сім’ї і молоді, то я б вам радила відвідати ці заклади, які пропонуються в оренду, а потім робити певні висновки, – наголосила чиновниця.

Депутати б’ють земельні рекорди

Близько 90 проектів рішень, котрі так чи інакше стосувалися землі, було винесено на розгляд депутатів на сесії 16 лютого. Голосували за них вже традиційно швидко і без обговорення. А будь-які спроби окремих депутатів хоча б якось подискутувати одразу присікалися.

Щоправда, слід відмітити, що не за всі рішення голосують депутати позитивно. По деяких із них навіть є одноголосна позиція. Так, для прикладу, не підтримали депутати жодного із семи рішень щодо надання земельних ділянок у Тернополі ДТГО «Львівська залізниця». Дані проекти не знайшли підтримки у відповідних депутатських комісіях через невиконання залізничниками невідомих зобов’язань. Такий підхід до державного підприємства викликає подив, але не тільки це.

А ось по деяких земельних питаннях міський голова наполегливо просив депутатів повернутися до розгляду ще раз. З другої спроби було підтримане рішення про надання дозволу на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею до 4 гектарів для обслуговування будівель та споруд за адресою Микулинецька, 116 обслуговуючому кооперативу «Житлово-будівельний кооператив «Поділля-Буд». Хоча, що цікаво, за аналогічне рішення, але на ділянку до 5 гектарів, проголосували одразу. Обидві земельні ділянки чималої площі знаходяться на території колишнього цукрового заводу. Нагадаємо, що минулого року чимала кількість гектарів була виділена невідомому садівничому товариству. Не виключено, що й зараз йдеться про виведення комунальної землі з подальшим “нарізанням” ділянок для потрібних людей.


З першої спроби  також не пройшло рішення і про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 8 соток для ведення садівництва за адресою вул.Бригадна гр.Іщенку. Мер закликав депутатів повернутися до розгляду і друга спроба вже була результативною.

Загалом з майже 90 земельних питань, винесених на останню сесію, депутати «провалили» 18. А на розгляд усіх питань витратили не більше години часу.

Тернопільські “регіонали” скаржаться Пшонці: “Свобода” не кличе їх деребанити майно міста

Голова фракції Партії Регіонів в Тернопільській міськраді Василь Лукін написав листа Генпрокурору України, звинувачуючи керівництво міськради в порушенні депутатських прав.
На засіданні сесії “регіонал” заявив, що його не кличуть на засідання депутатської комісії, де, за його словами, відбувається дерибан комунального майна.
“Минулої сесії вже були претензії від членів комісій, що їх не кличуть на засідання комісій. Тоді ви казали, що депутати просто трубки не беруть. Цього ж разу такий випадок стався зі мною. Відповідно, я написав листа в Генпрокуратуру, аби вони зʼясували, чи дійсно телефонували до нас з міськради, і чи є на то докази. Чи то вам брешуть працівники, а ви брешете депутатам”, — заявив Лукін.
“Регіонал” закликав не розглядати всі питання сесії, підписані комісією з питань контролю за використанням комунального майна.
“Я підозрюю, що рішення комісії підтасовані. Чи був там кворум? Чи дійсні підписи голови і секретаря. Я вимагатиму в прокуратури проведення експертизи всіх підписів, які ставились на рішеннях комісії”, — додав Лукін.
За словами Василя Лукіна, керівництво міськради порушує права депутатів ще й тим, що роздає проекти рішень в останній момент.
“І якщо для “свободівців” це неважливо, бо вони тут займаються тільки тим, що кнопки тиснуть, то для тих, хто хоче працювати добросовісно, це проблема”, – зазначив депутат.
Голова міськради не став коментувати закиди Василя Лукіна і не поставив на голосування його прохання зняти всі питання, затвердженні його комісією.
Пізніше голова міської ради зазначив, що заяви “регіоналів” – це намагання зірвати засідання сесії.
Як відомо, в Тернопільській міській раді фракція ВО “Свобода” має абсолютну більшість. Її представники очолюють всі ключові депутатські комісії.

Використані матеріали За Збручем,  Gazeta.ua, ТТ

Коментарі вимкнені.