Скільки дала Тернопільська ОДА на лікування хворого на гепатит бійця АТО?

Як повідомляє прес-служба ДОЗ Тернопільської ОДА, завдяки виділеним Тернопільською ОДА 100 тис. грн. в рамках обласної програми “Профілактика, діагностика та лікування вірусних гепатитів В і С на 2012-2016 роки” лікування проходить військовослужбовець зі Заліщицького району, хворий на гепатит.

На кошти в розмірі 100 тисяч гривень виділено Тернопільською облдержадміністрацією в рамках обласної програми “Профілактика, діагностика та лікування вірусних гепатитів В і С на 2012-2016 роки” та закуплено препарати пегільованих інтерферонів на лікування військовослужбовця зі Заліщицького району, учасника АТО, котрий хворіє гепатитом”, – зазначила Олена Герасименко.

Вона зазначила, що “вперше минулоріч Тернопільською облдержадміністрацією також було виділено 50 тисяч гривень, на які закуплено препарати пегільованих інтерферонів на лікування двох хворих.  Вчасно розпочате лікування дало результат – хворих проліковано успішно, отримано швидку вірусологічну відповідь (вірус HCV методом ПЛР не знайдено)”.

Нагадаємо, що лікування хворих на гепатити є дороговартісним. Аби лише пройти повне обстеження на гепатит С, потрібно не менше трьох тисяч гривень.

Довідково. Вірусні гепатити – це група небезпечних для людини інфекційних захворювань, викликаних різними вірусами, що уражують печінку. На сьогодні відомо дев’ять збудників гострого вірусного гепатиту. Перші сім отримали назви за першими літерами латинського алфавіту – A, B, C, D, E, F і G.
Найбільш поширеними є A, B і C (інформація МБФ “Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні”).
За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, сьогодні у світі близько 500млн.осіб інфіковані різними видами вірусних гепатитів.

Фото Світлани Гуменної

Коментарі вимкнені.