Тернополяни забули вшанувати пам’ять Володимира Лучаківського

19 березня народився перший бургомістр-українець Володимир Лучаківський. Саме дякуючи йому в Тернополі вперше з’явилось освітлення, телефон, водогін. Адвокат та письменник за сумісництвом успішно займався літературною творчістю. Для аматорського театру «Руська Бесіда» він переклав з німецької і польської, близько 20 п’єс. Та сьогодні серед охочих вшанувати пам’ять Лучаківського лише журналісти та представники влади. Простих тернополян біля могили бургомістра не було.

Сергій Надал, міський голова Тернополя: «Це людина, яка заслуговує на повагу, людина, яка заслуговує, щоб його добрі вчинки наслідували. І ми будемо намагатися донести до тернополян якомога більше інформації про нього і такими заходами».

Щоби постать Володимира Лучаківського набула в місті популярності, у підручнику про історію обласного центру з’явиться окремий розділ про бургомістра-українця. Також його іменем названа щорічна премія, яку вручають за вагомі заслуги у розвиток міста кращим тернополянам.

Сергій Надал, міський голова Тернополя: «Визначено дві номінації, у кожній з яких вибрано 7 номінантів. Окрім того, буде один переможець у кожній номінації. Усі решта отримають титул номінанта».

За збігом обставин число народження та смерті у Володимира Лучаківського одне і те ж – 19 квітня обірвалося життя бургомістра. Похований він у Тернополі на Микулинецькому кладовищі, – повідомляє ІНТБ.


-1 thoughts on “Тернополяни забули вшанувати пам’ять Володимира Лучаківського

  • 23:10 | 20.03.2012 о 23:10
    Permalink

    Ну ви даєте! Коли саме точно родився – ще ше треба вияснити. Ніякий він не перший бургомістр-українець, до нього українці були на чолі міста. Всі ті заслуги про електрику і т.д. і т.п. треба розділити хоча б трішки з радними міста (передусім євреями, які добре зналися на технічному прогресі). Літературною творчістю займався у Львові, а в Тернополі адвокатурою і міськими справами. Добре, що не сказали, ніби він ще і перший адвокат-українець у Тернополі, як дехто, бо би ляпнули дурницю. Його єдиний син виріс далеким від українства. І помер ваш герой не 19, а 11 квітня. Варто би це знати, шановні, а не подавати нам Лучаковського (саме така форма його прізвища дійшла до нас у документах, як би не хотіли деякі “національно свідомі” сучасники, а не Лучаківський!) таким лакованим і пухнастим. А що інші бургомістри були неробами?

Коментарі вимкнені.