У Тернополі активізовуються небезпечні секти
Гасла пікетувальників проти ювенальної юстиції, які виступали за збереження сімейних цінностей, підтримує і офіційна церква. Однак серед учасників протесту були й представники релігійних спільнот, які мають ознаки тоталітарних сект, зауважує священик
Близько десяти людей телефонували до кореспондента після репортажу у газеті “20 хвилин” № 46 від 20 квітня про пікет проти ювенальної юстиції під стінами облради.
Річ у тім, що заголовок статті “Свободівці і сектанти вийшли на пікет” сподобався не всім її учасникам. Люди запевняли, що на пікет вийшли не сектанти, а люди, які бояться за своїх дітей. І що “паркові сектанти” до учасників акції не приєднувалися.
Одна жінка навіть погрожувала телефоном, що розклеїть містом листівки із фотографією автора статті із написом “Він захищає сексуальні меншини”.
Підтримують “Підгорецькі отці”
Врешті організація “Комітет християнських матерів”, яка зазначалася організатором акції, поширила в Інтернеті звернення. У ньому зокрема йшлося: “…Ми шоковані низьким рівнем журналістської етики (не кажучи вже про сумління), який показали місцеві кореспонденти. Вважаємо, що така неадекватність і наклепи, можуть бути спричинені непрофесіоналізмом авторів повідомлень, або, швидше, її було сфабриковано на замовлення осіб, які намагаються проштовхувати гендерні засади в суспільство…”.
Та трохи далі автори звернення все ж вказали, хто був причетний до акції:
“…Ми не заперечуємо той факт, що хвиля боротьби проти гендеру та ЮЮ підтримується насамперед представниками різних християнських конфесій як УПЦ(МП), окремих дієцезій РКЦ, УПГКЦ (в католицьких колах її таврують як „секта Догнала”), „Добра Новина”, „Посольство Боже” та рядом інших протестантських деномінацій. Проте приписувати цю боротьбу виключно лише окремим християнським конфесіям не можна…”.
Цікаво, що “окремою дієцезією РКЦ (римо-католицької церкви)” називають себе й сектанти які свого часу спорудили незаконну капличку у парку Національного відродження. А про те, що ці акції організовують так звані “Підгорецькі отці” які себе називають УПГКЦ (Українською правовірною греко-католицькою церквою) повідомили нам читачі ще перед початком акції.
Провідники – непомильні
Чому “Підгорецьких отців” називають сектою і які небезпеки ховає ця спільнота ми запитали у отця Ореста Вільчинського, який вивчав діяльність цієї релігійної організації. Він керує інформаційним проектом „Католицький оглядач”.
– “Підгорецькі отці” мають кілька тривожних ознак тоталітарної секти, – розповідає отець Орест. – Перша — це звуження інформаційного простору для її рядових членів. Людям забороняють користуватися Інтернетом, за винятком окремих сайтів. Другий небезпечний момент — те, що провідники цієї секти вважаються непомильними і вони, мовляв, мають прямий контакт з Богом. Рядовим членам кажуть — не слухаєш їх, значить, не слухаєш Бога. Окрім того їхні “молитовні” практики більше схожі на методи маніпуляції свідомістю, відомі ще радянським спецслужбам.
Зі слів отця Ореста, усе почалося у Чехії, коли місцеві члени Василіянського чину заблокували греко-католицьку катедру у Празі.
– Ті монахи вимагали, аби єпископом став хтось із них, – розповідає священик. – Зрештою їх перевели у Підгорецький монастир на Україні. Та й там вони порушували церковні канони. Церква вжила кілька спроб їх спам’ятати, однак безуспішно. Монахи самостійно проголосили себе єпископами, тому їх видалили з католицької церкви.
“Побачила афішу і прийшла”
Утім, серед учасників акції були і звичайні люди, які прочитали на вулицях листівки і прийшли підтримати заклики, темою яких був мітинг.
Тернополянка Люба Луців теж була на цій акції і її фото, разом з іншими пікетувальниками потрапило у газету “20 хвилин”.
– Мене обурило те, що фотографія зі мною стоїть поруч із заголовком “Сектанти та свободівці пікетували”, – сказала жінка під час зустрічі із кореспондентом. – Я не бачила на акції жодних сектантів і сама до них теж не належу. Для мене не мають значення релігійні погляди інших учасників акції. Мені важливо аби не пройшов закон, який нівелює сімейні цінності та знищує інститут сім’ї. Я просто побачила афішу і прийшла на акцію.
Втім частково позицію пікетувальників поділяє і греко-католицька церква. Зі слів отця Ореста, церква надсилала звернення стосовно гей-параду, який мав пройти у Києві.
– Церква виступає за оборону прав сім’ї, – каже отець Орест Вільчинський. – Дозволи на одностатеві шлюби, гей-паради та інші збочення ми засуджуємо та боремося проти них. Синод Української Греко-Католицької Церкви та Конференції Римсько-Католицької Церкви в Україні також надіслали звернення до людей, у яких підтримали всілякі старання, спрямовані на захист подружжя, що є союзом любові між чоловіком та жінкою. Та виступили на захист сім’ї, що є найкращим середовищем для виховання дітей.
На думку отця, в Україні також не варто впроваджувати західну ювенальну юстицію.
– На мою думку, до державного судочинства зараз немає довіри, – каже отець Орест. – Навряд чи наші зможуть справедливо впоратися з таким складним і небезпечним завданням як позбавлення батьківських прав.
Ми подаємо цю інформацію не для того, аби применшити важливість вимог проблем, які підняли учасники акції а щоб попередити людей. Адже учасниками тоталітарних сект на Західній Україні стає дедалі більше людей.
Коментарі вимкнені.