Іван Драч у Тернополі ділився враженнями про творчість президента

Студенти ТНПУ ім. В.Гнатюка у четвер мали можливість поспілкуватися з «живим класиком» української літератури Іваном Драчем. На зустріч прийшло сотні представників молоді, які зустріли письменника бурхливими оплесками.

76-літній Іван Драч протягом години декламував молоді ще не надруковані вірші та відповідав на запитання. Студенти цікавилися і літературним напрямом, і ставленням до сучасних письменників та навіть користування соцмережами. Корисною була думка автора щодо українського кінематографу:

–       Одна ластівка не робить весни, – розповідає Іван Драч. – Для того, щоб були справжні фільми, їх потрібно творити сотні.  Аж тоді можна буде говорити про український кінематограф.

Студенти педагогічного завжди мають цікаві питання й щодо української політики. У Івана Драча вони запитали про ставлення письменника до творчості діючого президента.

–       У той час, коли я почув про те, що він підтримує ідею створення музею Кирило-Мефодіївського братства, то до цієї творчості я ставився дуже позитивно, – відповідає письменник. – У творчості Януковича я знайшов цей пункт. І ще я хочу найти це видавництво, яке видавало його книги і хочу видати, можливо, свої твори. Бо якби я мав такий гонорар бодай за один твір, то я би був гонористий і більше би не шукав можливості друкуватися. На жаль, цього видавництва я не знаю.

Зустріччю із «живим класиком» були задоволені усі присутні.  А декілька десятків студентів побігли у письменника брати автографи. На прощання Іван Драч побажав проявляти молоді свій характер.

–        Дай Боже, щоб крім молодості та таланту, у вас був ще характер. Тому що він дозволить ще раз перебороти невдачі і знайти себе, – підсумував письменник.

 

Мар’яна Зварич, Погляд

Коментарі вимкнені.