Екс-міністр закордонних справ розповів у Тернополі, як його не пускали на урядові засідання
На тест-драйв Тернопільського Центру Комунікацій за підтримки ТМ “Опілля” приходять не лише політики Тернопільщини. Так, четвертого жовтня, поспілкуватись з активістами громадських молодіжних організацій прийшов народний депутат, двічі міністр закордонних справ — Борис Тарасюк. Усі регалії цієї людини займають не одну сторінку, а список громадських оранізацій, в яких він приймає участь, можна перелічувати не одну хвилину. На прохання тернопільської молоді, він давав відповіді різного характеру, так, навіть поділився при якому уряді йому було краще працвати, та розповів, хто з прем’єр-міністрів є хорошим менджером.
Україну поділяють на захід і схід, це негативно відображається на стані країни. А от в Німеччині, яку діять так само на північ, захід, схід, такий поділ, навпаки додає більше плюсів. Чому так?, — поцікавився представник ГО”Німецька молодь” Максим Черкашин.
— Німеччина як країна, склалась як конгломерат різних народів, тому там немає з цим проблем. Невтішна ситуація в нас пояснюється тим, що Україна піддається тиску, який проявляється в агресії проти України, висувається концепція “русского мира”. Якщо Росії вдасться нав’язати мовний розкол — ця концепція буде втілена вжиття, — пояснює пан Тарасюк.
Запитання про євроінтеграцію України, та про її членство в НАТО задав очільник Тернопільского ПЛАСТУ Любомир Шимків.
— Я відношу себе до євроромантиків, переконаний втому, що Україна може забезпечити собі місце в Європі, покращити життя, національну безпеку в Євросоюзі і НАТО. До 2010 року стратегічні цілі зовнішньої політики були направлені на членство в Союзі, зараз же цей процес пригальмований. В середньому показник ВВП в Європі складає 35 тис американських доларів на душу населення, в найбідніших країнах Болгарії і Румунії 14 тис доларів, а в Україні ВВП на душу населення 7 тис доларів. До прикладу, в сусідній Польщі цей показник втричі більший.
Україна, як територіально найбільша країна в Європі, має забезпечити гідну національну безпеку, а грошей для цього немає. До того ж, поганий стан збройних сил, застаріле озброєння. Жодна влада не забезпечила національну безпеку Україні. В Швейцарії на оборону одного жителя виділяють 700 $, у нас сума не перевищує й двох десятків доларів.
Як відомо у Європі присутнє явище духовного зубожіння, гомосексуалізму, там пусті церкви, з яких роблять музеї, чи не чекає подібне Україну?, — цікавиться Любомир Шимків
— Ми не повинні гнатися за Євросоюзом. Держава має виходити виключно зі своїх інтересів. Зовнішня політика України повинна бути не просхідною, не прозахідною, а проукраїнською. Ми маємо задовільняти свої національні інтереси. Треба користуватись лише зовнішньою колективізацією безпеки, яку не можемо організувати самостійно. Наша держава сьогодні в стані міжнародної ізоляції, щоб вийти з цього стану, треба забезпечити демократію, припинити крадіжки держбюджету та “розморозити” курс на євроінтеграцію.
Ви двічі обіймали посаду міністра закордонних справ і працювали в уряді Кучми, Ющенка, Тимошенко, Єханурова і Януковича, з ким вам було комфортніше працювати, а з ким гірше? І як ви оцінюєте цих людей в якості менеджерів?, — запитав представник ТМГО “Файне Місто”
— Я не ділю свою діяльність по урядах. Професійно я міг реалізувати своє бачення добра для зовнішньої політики в будь-якому уряді. Я знаходив аргументи, які переконували президентів, а уряди не відігравали помітних ролей у зовішніх відносинах. Проте, найнеприємнішим періодом моєї діяльності, є робота в уряді Януковича, куди я потрапив за вказівкою Ющенка. Уявіть собі, міністра закордонних справ фізично не пропускали на урядові засідання. Європа не могла повірити, що в нас в уряді коється такі речі. Комфортно було працювати в уряді Ющенка, Тимошенко, що серед усіх них, є найкращим менеджером, — розповідає Борис Тарасюк.
Раїса Дудкова, Новини Тернополя “Погляд”
Нагадаємо, у Тернопільському центрі комунікацій при підтримці ТМ “Опілля” молодь тестувала:
Володимира Кухара (самовисування, 163 в/о)
Олексія Кайду (самовисування, 163 в/о)
Віталія Максимова («УДАР», 163 в/о)
Михайла Ратушняка (самовисування, 163 в/о)
Анатолія Вихруща (самовисування, 165 в/о)
Юрія Олійника (самовисування, 163 в/о)
Тараса Пастуха (УНП, 163 в/о)
Юрія Олійника (самовисування, 163 в/о)
Руслана Кулика (українська платформа “Собор”, 165 в/о)
Василя Паразінського (комуністична партія України, 163 в/о)
Романа Заставного (№73 в загальноукраїнському списку Об’єднаної опозиції «Батьківщина»).
Коментарі вимкнені.