Жахлива статистика пожеж на Тернопільщині: за десять днів горіло більше, ніж за минулий рік!

Пройшла лише одна декада відколи надворі встановилася тепла, без істотних опадів, погода. Але ці десять днів наробили стільки біди, що вже переплюнуто минулий рік разом взятий: 168 пожеж, через спалювання сухої трави, проти 117 у 2011 році. Різниця більш ніж вражаюча, а попереду ще три квартали поточного року.

Якщо користуватися грубим підрахунком, то пожежно-рятувальні підрозділи виїжджають по 15-16 разів на добу, а якщо заглянути на сайт обласного управління МНС то за вчорашню добу таких виїздів було 25. Додаймо до цього 6 пожеж, ліквідованих силами місцевих пожежних команд та 6, де населення самостійно впоралося з вогнем – вийде 37 випадків горіння трави, яку жителі області самовільно випалюють, дбаючи про новий урожай.

Хочеться наголосити мешканцям області не лише про шкоду, яку наносять природі, а й про небезпеку від такого виду діяльності. 25 березня внаслідок власної необережності при спалюванні сухої трави отримав опіки 56-річний житель с. Старий Тараж Кременецького району. Чоловіка було шпиталізовано до районної лікарні з діагнозом «Опікова хвороба, опіковий шок, термічні опіки обличчя, тулуба, кінцівок ІІ-ІІІ ступеня», де він і помер.

Як повідомили в обласному гідрометеоцентрі, через відсутність вологи в наших висотах, суха тепла погода з поривами вітру 15 – 20 м/с, збережеться до кінця тижня. Тому будьте уважні, бережіть себе та не наражайте на небезпеку оточуючих! Спалюючи сміття, будьте завжди поруч до повного згоряння, не переводьте просте спалювання сухої трави в неконтрольовану, страшну за наслідками, пожежу.

Погляд

Коментарі вимкнені.