Вже четвертий рік атовці не можуть розпочати будову на землі, виділеній тернопільськими чиновниками, через її непридатність
Вже четвертий рік атовці не можуть розпочати будову на землі, виділеній їм чиновниками у Тернополі, через її непридатність
Військові дії на сході України щоденно забирають життя та здоров’я учасників АТО. А далеко від лінії військових дій керівництво Тернопільської міської ради пасивно ставиться до гарантованого Україною забезпечення вояків та їхніх родин хоча б земельною ділянкою для індивідуального житлового будівництва. Про це йдеться у колективному зверненні учасників до громадськості та влади.
У 2014-15 роках під час активних фаз військових дій на сході України тернопільська влада з масштабним піаром почала роздавати учасникам АТО земельні ділянки для будівництва індивідуального житла. Однак землі нашим захисникам роздавали в малопридатних, а подекуди у небезпечних для забудови місцях на вулиці Микулинецькій (мікрорайон В. Березовиці). Тобто землю, яка не підійшла для власних комерційних проектів, чиновники спихнули в подарунок воякам.
На цій території понад 700 учасників АТО отримали земельні ділянки розміром по 6 сотих, «обтяжені» проблемою намивних земель, крутим рельєфом та суцільними зарослями багаторічних дерев та кущів.
– Враховуючи соціальну значимість вирішення житлових питань учасників АТО та беручи до уваги запевнення міського голови Сергія Надала щодо швидкого проведення рекультивації даних земель, перенесення асфальтного заводу на іншу територію, проведення інженерних мереж водопостачання, водовідведення і газопостачання до садибних будинків на вулиці Микулинецькій та з метою прискорення індивідуального будівництва, ми погодилися отримати ділянки на цій території, – розповів учасник АТО Богдан Катрун.
На сьогодні більшість учасників бойових дій завершили процедуру оформлення документів на землю, а значить, могли би приступити до будівництва. Могли б, якби Тернопільська міська рада виконала свої обіцянки багаторічної давності перед вояками щодо рекультивації ґрунтів, прокладання доріг, підведення інженерних комунікацій.
– Наші неодноразові звернення (колективні та індивідуальні) до керівництва Тернопільської міської ради за три роки були малорезультативними. Нам розповідали про вкладені понад три мільйони гривень у наші землі, що фактично дало можливість провести рекультивацію лише 20 відсотків цієї території (із 80 гектарів за цей період рекультивовано 20-25 га, – авт.), а прокладання доріг, тим більше комунікацій – електро-, водо-, газопостачання – для учасників АТО виглядає захмарною, нереальною перспективою, оскільки протягом 2016-17 років практично жодні роботи на цих землях не проводилися. Там лише зайці бігають і жодної будівельної техніки чи видимості хоча б якоїсь роботи нема. Міська рада Тернополя вже відзвітувала, що виконала свої зобов’язання перед 733 учасниками АТО, виділивши на папері земельні ділянки. Саме на папері, бо кілками відмітити їх не можливо. А те, що там і будуватися не можливо, Тернопільську міську раду не дуже хвилює, – заявив інший учасник АТО Андрій Харчук, який теж там, на папері, отримав землю.
Як стало відомо, і в 2018 році піднята воїнами проблема вирішена не буде. На цей рік заплановано кошти на рекультивацію лише 3,7 га.
– З метою виконання робіт із рекультивації земель (організація рельєфу, вертикальне планування) кварталу садибних житлових будинків на вул. Микулинецькій у відповідності до виділених бюджетних коштів управлінням житлово-комунального господарства, благоустрою та екології замовлено проектно-кошторисну документацію, яка станом на даний час проходить експертизу у філії ДП «Укрдержекспертиза». Після надання експертного висновку між управлінням та підрядною організацією планується укласти угоду на виконання робіт із рекультивації земель площею 3,7024 га. Окрім того, приватним підприємством «Тепло Сервіс Якість», згідно з проектно-кошторисною документацією та виділеними бюджетними коштами, планується виконати роботи з будівництва та проведення інженерних мереж до цього кварталу, – повідомив заступник міського голови Владислав Стемковський.
Здебільшого всі роботи з рекультивації виконує КП «Міськшляхрембуд» з його дуже обмеженою технікою. Атовці дивуються, чому влада Тернополя не запропонує потужним підприємствам оперативно, якісно та потужною технікою завершити рекультивацію в 2018 році та раз і назавжди забути про цю проблему.
Бійці, які пройшли через горнило війни, звертаються до перших осіб міста, щоби ті, враховуючи соціальну значимість вирішення піднятих ними питань, таки виконали взяті на себе зобов’язання та ініціювали завершення в 2018 році рекультивації хоча би більшої частини виділеної їм території, щоби наступного року вони могли приступити до індивідуального будівництва своїх житлових будинків.
Нагадаємо, ще в грудні 2014 року серед учасників АТО розпочалося широкомасштабне обговорення придатності земель на вулиці Микулинецькій для проживання, а відповідно і будівництва житлових будинків, враховуючи, що попередній власник, Березовицький цукровий завод, ці землі використовував як поля фільтрації – відкачував гідровідходи після обробки цукрових буряків. Журналісти «Номер один» на прохання учасників АТО також підключилися до вивчення проблем цього земельного масиву. Побувавши там особисто, вони побачили величезну захаращену територію, зарослу багаторічними деревами та чагарниками, із перепадом рельєфу висотою понад 50 метрів. Відтоді там дещо зроблено, але, як кажуть бійці, коли реально на їхніх землях можна буде щось будувати, ніхто не знає. Ось так ми віддячуємо нашим захисникам за мирне небо над головами…
Джерело: Тижневик “Номер один”
Коментарі вимкнені.