Поради тернополянам: куди звертатися, якщо біля вас обприскують поля хімікатами?

Сервіс bezpechne.community набирає оберти. Багато тернополян звертаються з різноманітними запитаннями. Сьогодні розберемо ситуацію, яка склалася неподалік ТНЕУ, коли на полі біля житлових будинків розприскували невідому речовину.

Отож куди звертатися якщо неподалік від вас обприскують поля хімікатами? Як дізнатися, чи правомірне обприскування полів неподалік житлового масиву, фактично в зоні міста? Чи є можливість перевірити безпечність розбризкуванної речовини орендарем даного поля?

Питання перевірки наявності дозволів на використання засобів захисту рослин та умов обприскування (можна проводити роботи лише при певній температурі) належить до компетенції Державної екологічної інспекції у Тернопільській області. Також дана структура контролює чи попереджали населення про час обприскування. За невиконання вимог інспекція може накласти штраф за ст.83 Кодексу про адміністративні правопорушення. Підставою для проведення перевірки буде написання заяви на адресу Інспекції (вул. Шашкевича 3, м.Тернопiль) від фізичної особи або колективу, вказавши правильну назву суб’єкта господарювання, яким здійснено порушення.

Аналогічно ці ж питання може перевірити головне управління Держпродспоживслужби у Тернопільській області. Крім того, до компетенції Служби належить оцінка впливу хімічних речовин на здоров’я людей. Тому пропонуємо також надіслати на адресу управління аналогічну заяву (вулиця Микулинецька, 20, м.Тернопіль).

Якщо вважаєте, що обприскування незаконно терміново телефонуйте до Державної екологічної нспекції у Тернопільській області за номером (0352) 25-95-82. У всіх випадках телефонуйте до поліції на 102.

Коментарі вимкнені.