“Свободівець” Назарій Редьква “кинув” своїх виборців-тернополян?
– Сесія, на якій віддали ділянку під автомийку, пройшла абсолютно без обговорення. Боротьба тут триває, мабуть, не менше двадцяти років. Спочатку хотіли будувати автозаправку, потім – шиномонтаж тощо. Хоча тут була зелена зона. Ми за кожне дерево боролися. У результаті на сесії ще у 2011 році були плани дати дозвіл на будівництво автомагазину, міні-бару та мийки. Тоді, до честі діючих депутатів, рішення не пройшло. Та в другій каденції провели абсолютно таємну для нас сесію, про яку ми нічого не знали, – розповідає мешканка Марія Якимів.
Жінка показала рішення сесії ТМР від 28 липня 2017 року, в якому йдеться про передачу в суборенду спірної ділянки.
– Розглянувши звернення приватного малого підприємства «Софіт», вирішили погодити приватному малому підприємству «Софіт» передачу в суборенду приватному малому підприємству «Моноліт – Проект» земельної ділянки площею 0,0700 га для розташування та обслуговування магазину автозапчастин із пунктом автотехсервісу та міні-баром за адресою вул. О. Довженка на термін дії договору оренди землі, – йдеться у рішенні сесії.
Мешканці кажуть, що рішення приймали «впритул», адже «за» проголосували рівно 22 депутати.
– Якби наш депутат по округу Назар Редьква не проголосував, то питання б не пройшло. Та ми не знали про це рішення. Аж коли 16 лютого прийшли з роботи і побачили, що всі дерева зрізали, зрозуміли, що щось не так. Знищили 30 дорослих дерев та багато молодих саджанців. Після чого зателефонували своєму депутату, а він нам: «Нічого не знаю». Тоді ми офіційно подали запит у ТМР, щоб отримати всі документи. До цього часу відповіді немає. Коли пішли в управління архітектури, щоби зупинити будівництво, аж тоді нам показали рішення сесії, яким ділянку передали у суборенду, – продовжує пані Марія.
Люди кажуть, написали звернення до правоохоронців. Також просили свого депутата, щоб озвучив мешканцям позицію, але безрезультатно.
– От нащо вони прийняли Генплан, щоби легалізувати свої афери по місту. Оскільки це буде автомагазин, то за документами його будувати можна, але там ще буде мийка на кілька боксів. По суті роблять нам під вікнами Чорнобиль. Та ми знайшли порушення з боку архітектури, тому що це об’єкт не торговельний, а обслуговуючий. Він є небезпечним та потребує громадського обговорення,- підсумувала Марія Якимів.
Та забудовник Степан Балко переконує мешканців, що торгівля і автомийка – одне й те ж саме, тому не розуміє, чому підняли шум.
– Від будівництва мийки я не відмовлюсь ні в якому разі, бо багато грошей пішло на кредити та закупівлю техніки, – каже забудовник. – Але я готовий на компроміс: зробити мийки закритого типу або посадити на ділянці дерева замість зрубаних та встановити дитячий майданчик.
Якщо забудовник та мешканці не дійдуть до компромісу, то люди обіцяють перекривати об’їзну.
Джерело: Тижневик “Номер один”
Коментарі вимкнені.