Екс-намісник Почаївської Лаври публічно виступив проти об’єднаної церкви в Україні

Гаюн Олексій Олексійович, митрополит Федір, митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький.

Саме він у 1992му році став на посаду намісника Почаївської Лаври після того, як методами совітського КДБ, за допомогою жінок-кликуш та проросійськи налаштованої братії монастиря, посеред ночі був вигнаний з Лаври тодішній намісник – Яків (Панчук).
Якова вигнали за те, що хотів долучитися з братією монастиря до Української Помісної Православної церкви, про створення якої тоді просили і Філарет, і Онуфрій, і Сергій, і Лазар і все вище духовенство України.

Митрополит Федір (Гаюн О.О.) перед тим як зайняти, зроблену з допомогою КДБ, вакантну посаду намісника Почаївської Лаври, був благочинним обителі Свято-Духівського Скиту Почаївської Лаври. Згодом став викладачем Почаївського духовного училища (сьогодні семінарія), а потім і ректором Почаївської семінарії.

З 1990 по 1992 рр. дуже швидко виріс по посадах і церковних званнях з ієромонаха до єпископа Почаїського і вікарія Тернопільської області. По армійських розуміннях за два роки з лейтенанта дослужився до полковника.

Влітку 2014го року, в розпал російсько-української війни, від Онуфрія отримав титул митрополита.

На сьогодні Гаюн є постійним членом Священного (язик не повертається) синоду УПЦ МП. Сьогодні підтримав рішення синоду про непогодження з діями, призначених Вселенським патріархом Варфоломієм, константинопольських екзархів в Україні, які прибули для побудови міжконфесійного діалогу та Помісної церкви. Рішенням синоду закликається покинути екзархам “канонічну територію УПЦ МП” та неможливість втручання у внутрішню політику.

Фактично синод УПЦ МП продублював рішення синоду Російської православної церкви (РПЦ), що відбувся кілька тижнів тому.
На Фанарі вже розкритикували таке рішення синоду УПЦ МП, назвавши його безглуздим, оскільки УПЦ МП не є самостійною церквою, а все спілкування і листування із Вселенською патріархією УПЦ МП до сьогодні здійснювали через РПЦ. От тобі і незалежна церква!
Окремого жирного ляпаса через таке рішення синоду УПЦ МП отримала від Міністерства культури України, яке попередило що в Україні діє верховенство права, а дії УПЦ МП сході на розпалення міжрелігійної ворожнечі.

Весь маразм цього синоду колишній намісник Свято-Успенської Почаївської Лаври сліпо підтримує.
Олексій Гаюн був фактично одним із організаторів заколоту та вигнання настоятеля Почаївської Лаври Якова (Панчука), за що і отримав високі церковні посади та звання. Був намісником Почаївської Лаври до 1996 року. Його наступник Володимир (Мороз) є настоятелем Лаври до сьогодні.

Тарас Паляниця

Коментарі вимкнені.