На Тернопільщині відкрили пам’ятник «Борцям за волю України»

21 серпня у м. Зборові, що на Тернопільщині, відкрили пам’ятник «Борцям за волю України». Подвір’я місцевого музею «Зборівська битва» прикрасив чорний козацький хрест з написом «Борцям за волю України» та дві литі гармати обабіч хреста, копії тих, які використовували козаки у своїх походах. На урочистості прибули не лише зборівчани, а й гості з Києва, Черкащини, Херсонщини, Хмельниччини, Івано-Франківщини та інших регіонів України. До підніжжя хреста було висипано землю з різних куточків України, яку привезли з собою гості урочистого заходу. Не зважаючи на труднощі з транспортуванням, організаторам вдалось доправити до Зборова землю з легендарного українського цвинтаря Баунд-Брук у штаті Ню-Джерсі, США. Для українців діаспори Баунд-Брук має особливе значення: тут знаходиться духовний центр українського православ’я в Америці, своєрідний «Український Єрусалим». На декількох гектарах землі Баунд-Бруку розташований пантеон, де упокоїлися визначні українці з усього світу. Серед них – козаки та старшини Армії Української Народної Республіки, Української Галицької Армії та Української Повстанської Армії.

Почесну варту біля пам’ятника несли ветерани Других Визвольних змагань: члени братств ОУН-УПА ім. ген.-хор. Романа Шухевича та Дивізії «Галичина». Окрасою свята стали виступи творчих колективів Тернопілля, які подолали чималу відстань, аби своїми талантами прославити українських воїнів.


Ініціаторами будівництва виступили підприємці та громадські активісти: Голова вільної профспілки підприємців України Валентина Миколаївна Коробка, член вільної профспілки підприємців України Олег Євгенович Зварич, Ріма Раулівна Кравченко, Валентина Анатоліївна Москаленко, Микола Миколайович Москаленко, Наталія Федорівна Венничук, Ольга Миколаївна Джмака, Марія Андріївна Стовбун, Галина Володимирівна Пантюхніна, Василь Іванович Лабайчук.

Ці люди звернулись за допомогою до благодійної ініціативи «Героїка». Остання, руками майстра з Черкащини пана Олега Собченка виготовила козацького хреста, якого згодом встановили на подвір’ї музею «Зборівської битви».

 

Коментарі вимкнені.