Поки “дерибанились” мови, Кабмін дозволив Китаю зайнятися українськими полями

Уряд вирішив підтримати експансію китайської продукції на сільськогосподарський ринок України. Вчора в Мінагрополітики повідомили, що домовилися з Експортно-імпортним банком Китаю про залучення до $ 3 млрд для фінансування сільськогосподарських проектів в Україні з оновлення та закупівлі сільгосптехніки і продукції китайського виробництва.

В першу чергу програма спрямована на підтримку Державної продовольчо-зернової корпорації і дрібних фермерів, оскільки великі агрохолдинги не ризикують зв’язуватися з китайською продукцією, віддаючи перевагу світовим брендам.

Високопоставлене джерело в Мінагрополітики розповіло, що вже сьогодні опрацьовуються проекти із закупівлі в Китаї засобів захисту рослин, а також насіння і сільгосптехніки.

“У першу чергу проект буде спрямований на розвиток дрібних і середніх сельхозферм і кооперативів. Але не виключено, що до програми виявлять інтерес і великі холдинги”, – зазначив співрозмовник. За його словами, на сьогоднішній день, наприклад, Державна продовольчо-зернова корпорація Україні (ДПЗКУ) і найбільший приватний землевласник – компанія Ukrlandfarming Олега Бахматюка – “уже виходили на міністерство з пропозицією про співпрацю з Китаєм”.

Один з топ-менеджерів ДПЗКУ вчора підтвердив, що корпорація розглядає не тільки можливість закупівлі китайської сільгосптехніки та засобів захисту рослин, але також реконструкції існуючих і будівництво нових зерносховищ і перевалочних потужностей.

“Нова китайська техніка обійдеться дешевше, ніж навіть стара європейська чи американська”, – зазначив співрозмовник. У свою чергу, за його словами, робота з китайськими контрагентами дозволить відкрити для України ринок збуту української сільгосппродукції.

“У 2012 році Китай вперше став імпортером кукурудзи. І це шанс для нас зайти на цей великий ринок. Думаю, що вже в цьому році ми зможемо експортувати до Китаю 1-1,5 млн т”, – сказав топ-менеджер.

В Ukrlandfarming вчора від коментарів відмовилися. Але раніше агрохолдинг і китайська машинобудівна корпорація Sinomach підписали меморандум про наміри, які передбачають можливість залучення інвестицій, у тому числі на будівництво елеваторних потужностей, модернізацію цукрових заводів, створення протеїнових кластерів.

На відміну від Ukrlandfarming, інші опитані великі агрохолдинги поки не ризикують купувати китайську сільгосптехніку.

“Купувати китайську техніку або американську John Deere – це те ж саме, що купити ВАЗ або Mersedes. Тому ми обираємо якісну техніку, яка зарекомендувала себе в світі. Тим більше, що сьогодні існує маса як лізингових, так і кредитних програм”, – сказав топ -менеджер одного з найбільших в Україну агрохолдингів.

“Якщо я один раз заощаджу на гербіцидах, то можу поставити під загрозу зриву роботу всього року. Тому ми обираємо нехай і недешеві засоби захисту рослин і насіння, але перевірені”, – зазначив топ-менеджер іншого великого агрохолдингу.

Однак якщо великі агрохолдинги не відчувають гострого дефіциту обігових коштів і можуть дозволити собі закупівлю дорожчої сільгосптехніки, насіння та засобів захисту рослин, то невеликі господарства відчувають з цим проблеми, говорить перший заступник голови Всеукраїнського союзу сільгоспвиробників Василь Ярошовець.

“Сьогодні ставки по кредитах для фермерів стартують з 20-25% річних. Тому, якщо уряд запропонує кредитні програми хоча б під 10-12%, то аграрії зможуть ними скористатися”, – вважає він.

Джерело: Коммерсантъ

Коментарі вимкнені.