Кременчани зі своєю проблемою підуть аж до Верховної ради
Близько трьох десятків підприємців Кременецького ринку намагалися пікетувати сесію Тернопільської обласної ради, вимагаючи захисту від свавілля місцевих чиновників, які на місці базару, розташованого у центрі Кременця, планують побудувати “Ринок майбутнього”, аналогів якому нема в Україні. На першому поверсі буде начебто ринок, а на другому власники робитимуть все, що захочуть (за чутками, тут буде елітний ресторан з видом на Бону).
– Протягом пів року у нас конфліктна ситуація з адміністрацією ринку, – розповідає підприємець Марія Зажерей. – Земельна ділянка, на якій розташований ринок, внесена до статутного фонду новоствореного підприємства “Крекор”. На ній фірма має намір провести будівництво. Що то буде, нам не говорять. Гарантій повернення назад нам ніхто не дає.
Натомість продавцям запропонували земельну ділянку, обнесену колючим дротом, яку в народі прозвали “гетто”. Згодом під тиском громади її знесли. Отже, підприємці Кременецького ринку не впевнені, що не залишаться на вулиці. Під обласну раду підприємці приїхали у відчаї, адже всі районні і міські інстанції пройшли без успіху.
Скаржаться підприємці і на жахливий санітарний стан ринку. За словами пікетувальників, з 2005-го року за вказівкою управління економіки ОДА базар відвідували різні комісії, які вимагали відремонтувати ринок. Не виконуються жодні приписи ветеринарної служби. Продавці припускають, що ринок навмисне довели до такого стану, аби зі спокійною совістю закрити. За день торгівлі підприємці сплачують 12-18 гривень за місце. Свого часу вони готові були самотужки реконструювати ринок, однак цього їм не дозволили.
– Є проект перебудови ринку, який розпочали ще у 2003-му, – додає Марія Зажерей. – Ми хочемо, щоб цей проект відновили.
Місцеві чиновники посилаються на те, що ринок у центрі міста псує його обличчя. Підприємці контраргументують, що подібні ринки є у центрі Львова і Києва, тож, цивілізована торгівля не заважає розвитку європейських міст.
– Якщо нас не почують, ми будемо звертатися на гарячу лінію СБУ, в Комітет Верховної Ради по боротьбі з корупцією та відомі нам інтернет-портали по боротьбі з корупцією, – підсумовують пікетувальники.
Зазначимо, що ринок у Кременці, як і у решті українських райцентрів, дає чимало робочих місць. Зокрема, тут працює 150 продавців. За твердженням чиновників, будівництво торгівельно-розважального центру має збільшити кількість робочих місць, яких у Кременці практично нема. За останньою інформацією Кременецького міськрайонного центру зайнятості, рівень безробіття в районі зростає, тож, чи не поповнять підприємці армію безробітних, залишається відкритим питанням.
Новини Тернополя «Погляд»
Коментарі вимкнені.