Рятувальники Тернопільщини третій місяць без зарплати

70 працівників рятувально-водолазної служби Тернопільщини третій місяць не отримують зарплатні. Служба складається із семи структурних підрозділів у Ланівцях, Бережанах, Гусятині, Заліщиках, Чорткові і Борщові. На сесію обласної ради, яку зірвали регіонали, приїхали начальники усіх структурних підрозділів.

–          Із бюджетного запиту на 1 900 тисяч нас профінансували лише на 935 тисяч, – говорить начальник рятувально-водолазної служби Тернопільської області Василь Козак. – З ініціативи обласної ради нам виділили 565 тисяч. Цього вистачило до липня.

За словами Василя Козака рятувально-водолазна служба укомплектована не повністю. Із 112 штатних одиниць працює лише 70.

–          Сьогодні нам говорять, щоб ми скорочували службу, посилали у відпустку за свій рахунок, переводили людей на півставки.  У наших працівників – діти, є кілька багатодітних сімей. Рятувальник, який рятує сотні життів, не може отримати навіть свою зароблену тисячу – це не політика. І ті, хто зірвав сьогодні сесію (на І пленарне засідання 44 сесії не прийшли регіонали і представники ЄЦ, – прим. авт.), не думають про людей, а роблять їх заручниками своїх інтриг, – констатує Василь Козак.

Очільник рятувально-водолазної служби області, однак, не поспішає подавати в прокуратуру.

–          Ви розумієте, якщо я подам у прокуратуру, то буду крайнім, – каже Василь Козак. – Ми писали колективні листи до голови ОДА і голови обласної ради. Але система така – звернення у правоохоронні органи тягне за собою перевірку УБОЗ, Держфінінспекції, фінуправління тощо. У минулому році таких перевірок було 16.

Секретар бюджетної комісії обласної ради Василь Хомінець стверджує:

–          Бюджетна комісія готова шукати компроміс в частині виплати грошей, але перед тим як звертатись у правоохоронні органи, треба винести це питання на публічність, адже слова цих людей перекреслюють офіційну інформацію, яка лунає із ЗМІ, що ми крокуємо до стабільності і добробуту.

Новини Тернополя “Погляд”

Коментарі вимкнені.