«Братина», як ніколи показала приклад єднання українців, – Михайло Головко
Днями у селі Стіжок, що на Шумщині, водинадцяте відбувся фестиваль «Братина». Мистецько-краєзнавче дійство зібрало поціновувачів та майстрів фольклору, ремесел, української пісні, а також літераторів, істориків, політиків.
12 червня 2006 року відбувся перший фестиваль, минулоріч, через проведення військових дій на Сході країни ювілейну, десяту «Братину» проводили у молитовному, духовному форматі, без розважальних заходів. Цими вихідними, 19-21 червня, у рамках заходу провели книжковий круглий стіл, гала-концерт переможців конкурсу «ГРЕМИСЛАВА», виступили гості фестивалю: Катерини Бойко, рок-гурту «Еней» (Смига-Кременець), рок-гурту «Жнива» (Здолбунів) та рок-гурт «Гайдамаки». Організатори розгорнули справжнє етнічне свято музики, ремесла та історії біля підніжжя Данилової гори. Історичне значення цього місця підкреслив гість фестивалю, народний депутат України від ВО «Свобода» Михайло Головко.
– Ми пам’ятаємо часи, коли Данилова гора стала тією неприступною вежею, яка відбила напад монголів, так і сьогодні молимося Богові, щоб дав нам сили та єдності, щоб Україна стала тією неприступною фортецею для усіх окупантів, бандитів, які топчуть нашу землю. Ми сьогодні повинні бути єдині, як ніколи. Підставляти плече допомоги, а не лікоть спотикання, разом виступати проти ворога, який хоче знищити нашу державу, – переконаний Михайло Головко.
Політик також наголосив, що у час нестабільності, військових протистоянь та кровопролиття, коли від куль бандитів та сепаратистів не рятують ні міжнародні санкції, ні захисне спорядження, залишається надіятися лише на Божу допомогу та віру у власні сили. «Братина» ж і покликана відроджувати в українцях пам’ять минулих століть, показувати приклад патріотичної боротьби, вкотре нагадати про славне минуле, яким неможливо не пишатися.
Коментарі вимкнені.