Хто краде квіти на могилах тернопільських Героїв, можна тепер побачити онлайн

image127_2_800

На Микулинецькому кладовищі на Алеї Героїв, які загинули за наше майбутнє і спокій, системно крадуть квіти. Особливо потерпає від цинічних злодіїв могила Андрія Юркевича – українського військового, командира 2-го взводу 2-ї роти «Захід» 24-го батальйону територіальної оборони «Айдар» МО України, який героїчно загинув на ділянці дороги Щастя—Металіст у вересні 2014 року.

Рідні бійця ще раніше повідомляли про те, що квіти почали зникати. Через це дирекція КП “Ритуальні послуги” (в віданні якого перебувають міські кладовища) навіть виставляла охорону. Однак цілодобово утримувати її біля могил – надто дороге задоволення.

– Я зустрічався з родинами наших загиблих. Ми обговорювали багато питань (рух маршрутного транспорту, роботу по оформленню документів, пільгах). Між тим, прозвучала досить неприємна інформація, що з могил військових зникають квіти,- розповідає заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра.

За його словами, батьки бійців навіть помітили, що квіти часто-густо пропадають перед святами. Тобто цілком можливо, що їх або «передаровують», або ж просто, без докору совісті, продають.

– Вони дуже уразливі до таких речей, і зрозуміло, що ця ситуація їх обурила. Тому я ініціював, щоб наші КП «Тернопіль Інтеравіа» та КП «Ритуальні послуги» облаштували там камеру відео-спостереження. Приємно, що вони серйозно поставились до цього і вже за два тижні обладнали камеру. Тому принагідно хочу подякувати, від імені Ради сприяння учасників АТО, керівнику КП «Тернопіль Інтеравіа» Івану Сороколіту за оперативне вирішення цієї проблеми,- каже Бицюра.

Звісно, Микулинецьке кладовище має охоронця. Однак, за словами директора КП “Ритуальні послуги” Сергія Тлумацького, площа кладовище охоплює орієнтовно 27,5 га землі. Відповідно одна людина просто фізично не може зафіксувати усі випадки крадіжок.

– Камера стоїть, направлена на місце поховання воїнів АТО, поруч центрального входу на Микулинецьке кладовище. Обладнали її через те, що крадуть квіти (у вазонах в тому числі). Ми також плануємо облаштувати в наступному році камеру ще й на новому кладовищі. Це річ потрібна, але все, зрозумійте, залежить від бюджету,- пояснює Сергій Тлумацький.

До речі, камера уже є в публічному доступі на сайті http://www.webcam.te.ua. (див. ТУТ).

– Я не знаю, чим керуються люди, які крадуть квіти з могил бійців АТО. Однак, якою б не була причина, такі вчинки виправдати нічим неможливо. Тому рішення про облаштування камери якщо і не уможливить крадіжки, то хоча б ускладнить або допоможе охороні протидіяти цинічним злодіям,- каже директор КП «Тернопіль Інтеравіа» Іван Сороколіт.

ЛТДейлі

Коментарі вимкнені.