Духмяні експонати: тернополянка Олеся Костюкович спекла медяники за творами Шевченка
14 березня, довідавшися «заднім числом» про виставку Шевченкіани у Тернопільсьму обласному краєзнавчому музеї, молода Олеся Костюкович подарувала п’ять медяників за творами Кобзаря: «Марія», «Не кидай матері! – казали…», «Ой три шляхи широкії», «Розрита могила», «Сон» (комедія).
Про це йдеться на офіційному сайті музею.
15 березня «пахуча» вітрина – «Пряник як мистецтво» – доповнила експозицію фондових матеріалів «Живе, Кобзаре мій, поміж нас голос твій»…
Рецепт тіста для медяників
Змішати 250 гр. меду, 100 гр. масла, 125 гр. цукру. Висипати у посудину, поставити на плиту. Розігріти на повільному вогні до однорідності маси, не доводячи до кипіння. Остудити. Далі додати 1 яйце, 2 ч. л. кориці, 2 ч. л. гвоздики, 3 ч. л. імбиру. Ретельно перемішати. Додати 500 гр. муки, 10 гр. розпушувача до тіста, 10 гр. какао (тісто повинно бути липке і відставати від посудини). Все вимісити, поставити на 3 год. (краще на ніч) в холодильник вистоятися.
Біографічна довідка:
Костюкович (Залипська) Олеся Василівна, народилася 11 травня 1992 року в селі Жуків Бережанського району Тернопільської області. Виросла у багатодітній сім’ї: батько Залипський Василь Володимирович, мати Залипська Ольга Михайлівна, невтомно працювали, щоб дати дітям освіту та гарну путівку в життя. Навчалась у Жуківській загальноосвітній школі І-ІІІ ст. ім. Богдана Лепкого. У шостому класі вчителька малювання звернула увагу на творчі здібності Олесі і порадила записатися в художню школу. У Жуківській художній школі першим вчителем малювання була Волощук (Подуфала) Марія Василівна (тепер – директор школи), дочка відомого композитора, громадського діяча, Подуфалого Василя Михайловича. Олеся часто брала участь у різноманітних виставках, конкурсах, олімпіадах, де займала призові місця.
У 2009 році закінчила школу, вступила в Університет Культури і Мистецтв (факультет дизайну, спеціальність – дизайн графіки та реклами). Навчаючись на п’ятому курсі (2014 рік), до 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка створила дев’ять ілюстрацій до творів Кобзаря: «Марія», «Не кидай матері!- казали…», «Три шляхи широкії», «Розрита могила», «Чума», «Сон». Об’єднала їх у збірку «Передбачування Кобзаря».
Авторка зізнається: «… твори, які я відобразила у своїх ілюстраціях, актуальні… Сьогодні наша боротьба не закінчується… І буде тривати доти, поки наша держава розцвіте та всі народи заговорять про нас як непереможну, терплячу, вільну націю…»
Коментарі вимкнені.