Ніна Мінда з Чорткова створює казковий світ своїми руками

Замість того, щоб з ностальгією згадувати про дитинство, Ніна Мінда з Чорткова створює казковий світ своїми руками. Вона в’яже дивовижні м’які іграшки у японській техніці аміругамі та захоплює ними не лише дітей, а й дорослих.

Чого вже тільки не вміють творити руки чортківчанки. Вони і шиють, і в’яжуть, і хрестиком та бісером вишивають. «У дитинстві я любила шити одяг лялькам, – пригадує пані Ніна. – Хотіла, щоб у них було багато аксесуарів. Моя мама в’язала спицями, тож біля неї і я освоїла ці навики. Згодом навчилася виготовляти квіткові композиції з гофрованого паперу та плести квіти з бісеру. Їх у моєму доробку – більше сотні. Та найдовше у своєму полоні мене тримало вишивання. За ним я губилася у часі, бо робила це з неабияким задоволенням. Бісером і нитками вишивала ікони та картини. Дарувала їх родичам і друзям. Але переважно творила для себе. Ніколи не могла стриматися перед красивою схемою. Одразу брала до рук голку та нитку і починала вишивати. Тож тепер моя оселя нагадує картинну галерею».
Минулої осені пані Ніна побачила у своєї товаришки гачковану новорічну іграшку. Одразу й собі захотілося зробити щось подібне. Її першими в’язаними виробами були новорічні герої: сніговик, дід мороз та снігурка. Бажання та наполегливість дали гарні плоди, відтак жінка по-справжньому захопилася цим рукоділлям.
М’які іграшки Ніна Мінда в’яже у техніці аміругамі. Це мистецтво зародилося в Японії. Тамтешні майстрині за допомогою гачка і спиць виготовляли з ниток героїв японських мультфільмів. Тепер в’язані іграшки можна побачити у вигляді розмаїтих тварин, побутових предметів і навіть фруктів та овочів. З легкої руки чортківської майстрині на світ з’явилися єдинороги, котики, собачки, бегемоти, єноти та мультиплікаційні улюбленці дітвори – свинка Пепа, баранчик Шон, смурф та Мікі Маус. Однак найбільше маленькі рученята тягнуться до в’язаних довговухих зайчиків та плюшевих ведмедиків. Вони такі ніжні-ніжні, що й дорослі не стримують перед ними своїх емоцій.
Спершу зразки та схеми жінка шукала в Інтернеті, тепер вигадує їх сама. У роботі використовує котонову та плюшеву пряжі, наповнювачем служить холофайбер. Такі іграшки можна з легкістю прати, а головне – вони безпечні для дітей, адже виготовлені з гіпоалергенного матеріалу. У колекції мисткині є іграшки різні за розміром. Комусь подобаються десятисантиметрові єдинороги і зайчики, а хтось неодмінно придбає півметрового плюшевого ведмедика.
Казкові герої чортківської рукодільниці живуть в усіх куточках України, ними захоплюються в Італії, Португалії, Великобританії та Сполучених Штатах Америки. Неабияке задоволення від своїх творінь отримує і сама майстриня.
– Для мене вони – як діти, – зізнається жінка. – Найбільше піднесення з’являється тоді, коли вишиваю обличчя тваринки. Здається, вона оживає у моїх руках і починає мені посміхатися. Мимоволі забуваються всі буденні клопоти і я подумки перетворююся у маленьке дівчатко та повертаюся у казковий світ дитинства.

Марія БЕЗКОРОВАЙНА
Фото Івана ПШОНЯКА

Газета “Сільський господар плюс”

Коментарі вимкнені.