Хто він такий Валентин Хоптян? Бліц-інтерв’ю
Гармонія в сім’ї і на роботі.
Найпам’ятнішаподія року?
Святкування 55-річчя.
Чи готовий до компромісів?
Готовий.
Чого боїтеся?
Зради.
Вірите в дива?
Ні.
Хто є для вас найбільшим авторитетом?
Президент.
Чого не можете пробачити?
Зради.
Ставлення до критики?
Самокритичний.
У чому ваша сила?
Вмію об’єднувати людей.
Чи багато у вас друзів?
Їх не може бути багато.
Що у вас сильніше: почуття відповідальності чи почуття провини?
Почуття відповідальності.
Улюблена пісня?
«Рідна мати моя».
Життєве кредо?
Тільки вперед.
Назнаю як вас, а мене втомили балачки про те, що невідомо куди «котимося», що жити стає гірше і гірше, а перспективи немає ні в нас, ні в нашої багатостраждальної країни… Перебравши в думках “оптимістичні” теми, вирішила поїхати в Підволочиськ. Багато чула, що з приходом нового керівника району тут є реальні зміни в кращу сторону. Вирішила переконатися в цьому сама.
У Валентина Хоптяна — голови Підволочиської райдержадміністрації, робочий день щільно розписаний, та він знайшов час, щоб поспілкуватися з “Містом”. Охоче розповів про своїх перших півроку роботи на Підволочищині, про наміри на перспективу, про те, що дуже швидко вивчив район і визначив пріоритети.
— Валентине Антоновичу, ви пройшли серйозну школу адміністрування і бізнесу на Хмельниччині, в столиці. Чи стає в пригоді здобутий раніше досвід тут, в цьому невеличкому і малоперспективному районі?
— Про “малоперспективний” дозвольте з вами не погодитися, У свій час Підволочиський район мав хороше економічне підґрунтя. Тут було дуже добре розвинуте землеробство і тваринництво. На жаль, мало що з цього залишилося. Але, на щастя, є люди — чудові менеджери, фахівці, спеціалісти, яким не байдуже, що відбувається на їхній землі, які по-справжньому переживають за стан справ у районі, пропонують багато свіжих ідей. Насамперед, це Герої України, директор ТОВ “Україна” Олег Крижовачук, генеральний директор ТОВ “Агро-Рось” Олександр Самсоненко, здібний організатор виробництва Михайло Паюк, вмілий керівник зі Скалата Богдан Олійник… Маємо цікавий спільний проект із генеральним директором ТОВ “Волочиськ Агро” Ігорем Васильовичем Данилюком. У нас насправді хороша команда, яка може не тільки вимагати роботи, а й показувати приклад. Успішний досвід — це хороший ґрунт для справи, яку мені довірили. Знаючи себе, я не заспокоюся, поки не зроблю те, що запланував.
– Кажуть, ви амбіційний керівник…
Хіба це погано? Пригадую свій перший виступ перед підволочиською молоддю в центральному парку. Я тоді сказав людям, що мені соромно, що це місце таке занедбане, і пообіцяв до місяця часу навести тут лад. Мало хто в це повірив, але вже за три тижні тут були лавочки, бруківка, доріжки. Я ніколи не кидаю слів на вітер, а безгосподарність, інертність мене “беруть за живе”: не терплю цього. Якщо я кажу комусь: “Зробіть завтра”, то це означає, що треба було ще вчора починати… Здорові амбіції, переконаний, тільки на користь справі.
– Люди тішаться, що Підволочиський район змінюється на очах?
Погодьтеся, місце, де ти живеш, має бути затишним і комфортним, щоб легко працювалося, не відчувалось втоми. А оскільки взято курс “успішного району”, то в цьому напрямку і працюємо. Зробили уже 75 кілометрів доріг, повністю освітили вулиці Підволочиська і Скалата, а до кінця року плануємо освітити усі населені пункти району, ремонтуємо клуби, школи, лікарні, працюємо над тим, щоб у кожному селі був діючий ФАП, а у великих населених пунктах — автомобіль швидкої допомоги.
Час пустослів’я пройшов. Люди хочуть чути реальні обіцянки, які стають реальними справами. Лише тоді будуть довіряти владі.
Я побував у багатьох школах і здивувався, що в жодній з них не було плазмового телевізора. Ситуацію поправили. Запланували до Нового року збудувати в цих же школах внутрішні вбиральні — і зробили це.
Планів дуже багато. Допомоги Особливої чекати немає звідки, тому шукати вихід треба самому. У багатьох добрих справах маємо підтримку у місцевих підприємців. А нещодавно я мав зустріч із міністром у справах сім’ї, молоді з яким домовилися про те, що Київ профінансує нам будівництво плавального басейну, двох спортивних майданчиків зі штучним покриттям,
кортів для великого тенісу. Словом, як у народі кажуть: “Під лежачий камінь вода не тече”.
– Судячи з темпу роботи, який ви задаєте, з енергії, з якою беретеся
за кожну справу, можна віднести вас до людей нової генерації.
— Відразу заперечу. Я — “досвідчений боєць”. За плечима — п’ятдесят п’ять, і всі мої (сміється —прим.авт). Але сам себе поважаю за те, що не зациклююся на старому, до чого звик, на чому розуміюся, а постійно чогось вчуся: нових підходів, технологій. Вмію побачити в банальних (здавалось би!) речах раціональне зерно і використати з користю для справи.
Сьогодні старими методами далеко не заїдеш. Прийшов час інноваційної економіки. З’являється все більше і більше високоінтелектуальних керівників, які готові вже сьогодні запропонувати нові підходи. Треба це враховувати і намагатися випереджати час.
– Ви постійно декларуєте, що Підволочищина має стати кращим районом в Україні. Що саме робитимете, щоб так воно і було?
Насамперед треба зробити, щоб кожен клаптик вільної землі приносив прибуток. В одному випадку це може бути віддача від крохмального заводу, в іншому — від макаронної фабрики, молокозаводу чи комбінату з переробки гречки. Вже сьогодні будуємо сучасний тваринницький комплекс європейського типу в Медині на 20 тисяч голів. А з керівником відомого в області підприємства ” Агропродсервіс” Іваном Чайківським маємо домовленість про будівництво в Іванівці свинокомплексу на 40 тисяч голів. Плануємо збудувати сучасний молокозавод і м’ясокомбінат. Словом, планів багато і всі вони реальні.
А ще одне ноу-хау. Ми порахували, що найприбутковішим є сьогодні розвиток садівництва та ягідництва. Звичайно, до цього треба підходити комплексно, враховуючи те, що справа ця для нас нова, починаючи від посадки, догляду, збору до реалізації продукції чи її переробки. Поки що ми попробували посадити дев’ять гектарів саджанців в Іванівці. Плануємо засадити ними 300 гектарів. Віддача буде очевидною. По-перше, отримаємо в декілька разів більше прибутків, ніж від реалізації зернових. По-друге, створимо додаткові робочі місця. Уже зараз при нашому управлінні сільського господарства (яке, до речі, виконує роль статистики) є фахівець, який детально вивчає це питання. Маємо ще одного агронома, який займатиметься вирощуванням газонної трави. Буде дуже гарно, коли біля кожної школи, садочка, сільської ради будуть красиві сучасні газони.
Повертаючись з відрядження, подумала: яке це щастя, що сьогодні є люди, які не нарікають на всіх і вся, а працюють, приймаючи сміливі рішення. Не шукають крайніх, а беруть на себе відповідальність за кожне починання.
Таким є і Валентин Хоптян — реальний, конструктивний, мудрий господар Підволочиського району. Він не цурається простих людей, знаходить мову і з поважними владними мужами. По-іншому не може, адже відчуває великий обов’язок перед тими, хто в нього повірив.
Оксана Яциковська, “Місто”
Сповіщення:Хто він такий Валентин Хоптян? Бліц-інтерв’ю | Тернопільська Липа
сраколизтво…