Не всі тернополяни знають, що мають честь ходити стежками геніального майстра, скульптора людської душі – Івана Мердака

Мандруючи осучасненими вуличками мікрорайону «Новий світ», не всі тернополяни знають, що мають честь ходити стежками геніального майстра, скульптора людської душі і її відображення у дереві – Івана Мердака. Саме 26 листопада уродженцю славної Лемківщини, нашому краянину, знаному в Україні та світі митцю, виповнилося б 85. Виповнилося б, якби доля не віднесла його у засвіти, але залишила для друзів та нащадків добру згадку і неперевершені дивотвори його рук – скульптури з дерева та глини, які заворожують таємничістю і витонченим драматизмом образів.

Дійсно, це справжня «Пісня у дереві». Саме таку назву отримав захід, приурочений до дня народження Івана Мердака, почесним гостем якого став відомий мистецтвознавець, краєзнавець, діяч культури, товариш скульптора – Ігор Дуда.

З біографією та творчим шляхом Івана Мердака присутніх ознайомила ведуча – працівниця сектору естетичного виховання Іванна Павлішен. Вона також представила виставку світлин, в яких відображені найвідоміші роботи славного земляка, люб’язно наданих з власної колекції начальником управління культури Тернопільської ОДА Григорієм Шергеєм.

Своїми спогадами про митця – його характер, дивовижне вміння тонко відчувати природу і прислухатись до далекого голосу предків, аудиторії розповів Іван Дуда. Він також продемонстрував унікальні фото з особистого архіву, на яких зображений Іван Мердак в колі друзів та побратимів, або за улюбленою роботою.

Неперевершені твори Івана Мердака, а серед них : «Тарас Шевченко», «Леся Українка», «Ярослав Мудрий», «Старий лемко» сьогодні є окрасою відомих галерей України та приватних збірок, але деякі з них експонуються в Тернопільських музеях. Ознайомившись з цими роботами, ми не лише вшануємо майстра, але й доторкнемось до самої історії, відчуємо ту незбагненну силу і красу, якою Господь обдарував лише українців і яка живе у кожному з нас.

Уляна Пилипчук, редакційно-видавничий сектор Тернопільської обласної бібліотеки для дітей.

Коментарі вимкнені.