Електронна подача документів у виші «глючить» – спостерігач КВУ
Вступна кампанія-2011, яка стартувала 1 липня, – особлива. Новаторство цьогорічної програми «Абітурієнт» полягає в можливості електронної подачі документів у вищі навчальні заклади.
Хоча ця система зменшить випадки корупції та хабарництва при вступі з таким нововведенням, виникають і певні проблеми, – вважає спостерігач від Тернопільського обласного Комітету Виборців України Андрій Вербіцький.
Андрій Вербіцький, спостерігач від ТОО КВУ: «Сама система, як кажуть в народі, «глючить». Коли люди звечора подають заявки – на ранок вони себе не знаходять в системі «Конкурс». А вона є рейтинговою системою, яка вже автоматично визначає, хто пройде, чи не пройде на державні місця. Тому Комітет Виборців України – як у Тернопільській області, так і всюди, де ми ведемо спостереження, – пропонує особисто прийти і здати документи в паперовому вигляді».
«Мінусом» цьогорічної вступної кампанії, каже Андрій Вербіцький, є й невизначена кількість державних місць у вишах. Зокрема, тернопільські університети досі не знають, скількох абітурієнтів вони можуть прийняти на державну форму навчання.
Андрій Вербіцький, спостерігач від ТОО КВУ: «Знаю, що сьогодні в економічному та технічному університеті, люди досі торгуються, якщо це можна так назвати, за кількість місць за ті напрямки, на які вони будуть давати держзамовлення».
Якщо будь-які порушення при поданні чи реєстрації документів усе-таки виявили, варто звертатися в правоохоронні органи, – радить юрист обласного Комітету Виборців Павло Левків.
Павло Левків, юрист ТОО КВУ: «В даному випадку якихось особливих моментів, які стосуються цієї вступної кампанії, щодо механізму правового врегулювання, як правило, в нас не передбачено. Тобто якщо особа стикнулася з тим, що його випадково не зареєстрували, чи не на те місце, чи помилилися, – будь яка правова реакція може бути виключно в загальному порядку. Тобто абітурієнт може звертатися у відповідні органи чи в суди і якимось чином добиватися, в даному випадку, правди».
Законність вступної кампанії-2011 на Тернопільщині контролює і обласна державна адміністрація.
Юрій Заруцький, начальник управління інформації та зв’язків з громадськістю ОДА: «Прийнято рішення про створення оперативного штабу, який діє при управлінні освіти та науки. Також при управлінні освіти та науки створено і постійно діє впродовж робочих днів і часу, відведеного на працю, тобто з 08:00 до 17:15, «гаряча» телефонна лінія, куди можуть звернутися усі, хто зіткнувся з якимось питанням, що стосується можливих порушень їхніх прав стосовно вступу до ВНЗ. Номер цієї телефонної лінії – 52-07-28».
Телефонувати у випадках порушень можна ще й на всеукраїнську гарячу лінію: (044) 425-23-01, або (044) 425-37-20. Поскаржитися на фальсифікації можуть і користувачі мережі Інтернет – на сайті «Захисти своє право!» в розділі «Консультації».
Коментарі вимкнені.