Після смертей на уроках фізкультури у школярів вимагають лише довідок від педіатра

Медогляд школярам не обов’язково проходити перед початком навчального року. Медична довідка учня 086-1/о необхідна для занять з фізкультури. Така потреба виникла після кількох дитячих смертей на цих уроках.

У липні 2009 року міністерства охорони здоров’я, а також освіти та науки видали спільний наказ про обов’язкову довідку від педіатра для визначення групи по фізвихованню. Школярів, які такого заключення не мають, заборонено допускати до занять на фізкультурі, пише ІНТБ. Проходити медогляд можна в будь-який час, а не лише напередодні 1 вересня, – наголошує завідувач шкільним відділенням ТМДКЛ Світлана Козак.

Світлана Козак: «Цей огляд дитина повинна пройти протягом року. Один раз на рік вистачає цей огляд пройти в присутності батьків у лікувально-профілактичному закладі по місцю проживання дитини. Тобто якщо дитина пройшла, наприклад, огляд у квітні, вона могла тоді ж узяти довідку, і ця довідка протягом року дійсна у школі».

Зовсім інші вимоги до дітей, які вперше йдуть у школу чи дитсадок. Одним заключенням педіатра тут не обійтися. З дитиною доведеться побувати і в ортопеда, і в дерматолога, і в окуліста. Ці та інші спеціалісти заповнять довідку 026/У, яку й вимагають при прийомі в навчальний заклад. Але залишати медогляд на кінець літа, як роблять більшість батьків, лікарі також не радять.

Світлана Козак: «Цей ажіотаж, що виник напередодні початку навчального року, створений, напевно, тим, що батьки трошки відпочивали. Діти були в таборах, санаторіях, селах. І фактично ми зауважили, що з другої половини серпня в нас почався наплив діток, які хочуть отримати ці довідки. Але було достатньо часу протягом року, щоб їх до 1 вересня отримати. Тобто ця соціальна проблема трошки створена штучно».

Не дозволила пройти повний медогляд цього року хіба що відсутність окремих вакцин. Щоб не відтягувати навчальний процес маленьких пацієнтів, при дитячій поліклініці у Тернополі діє спеціальна комісія. Її члени детально розглядають кожен випадок і вирішують, чи можна дитині відвідувати школу або дитсадок.

Світлана Козак: «При поліклініці створена комісія. Усі питання вирішуються індивідуально з кожною дитиною. І комісія приймає рішення, чи може дитина відвідувати чи не рекомендується відвідувати. Враховується і стан здоров’я дитини, а також епідеміологічна ситуація. Тобто це питання вирішується. Батьки можуть прийти і вирішити це питання. Не вина ні медиків, ні батьків, що так склалася ситуація».

Але обмежуватися виключно обов’язковими медоглядами не варто, наголошують медики. Якщо дитина нездорова, обстеження у профільного лікаря варто проходити в будь-який момент.

 

Коментарі вимкнені.