Пластикові квіти та вінки на кладовищах можуть нашкодити живим, кажуть у Тернополі
Греко-католицька церква закликає українців не прикрашати могили померлих пластиковими квітами та вінками, йдеться у сюжеті ТСН.
Така практика набуває масштабності напередодні Великодня. Церковники кажуть, що у ці дні пластик заполоняє кладовища. Люди прибирають могили та прикрашають новими штучними квітами, а старі, що вже втратили колір, – викидають.
Українці використовують штучні квіти, бо вони не в’януть. А працівники цвинтарів тим часом не встигають машинами вивозити на смітник торішні прикраси.
“Давно вже в європейських країнах штучні квіти заборонено приносити на кладовище. Там тільки живі квіти і віночки з живих квітів”, – зазначив Сергій Тлумацький, керівник СКП “Ритуальна служба”.
Крім довговічності, ще один аргумент за пластикові квіти перед живими – забобони.
“Чогось кажуть, живі не треба ставити”, – каже Інна Волкова, жителька Тернополя.
Купити штучну прикрасу на могилку цього року коштує від 20 до 100 грн.
Однак деякі продавці пропонують штучним квітам іншу альтернативу – екологічно чисті букети із сухоцвіту. Вони і найдешевші – по 5 грн.
Греко-католицька церква закликала вірян не носити пластик на кладовище. Роз’яснювальну роботу про екологічну шкоду мають проводити священики.
“Традиція штучних квітів немає глибокого коріння і триває не більше 10-15 років. У цьому сенсі є надія, що якщо люди усвідомлять, що немає такої основи – традиційної, релігійної основи – і ця практика шкідлива для довкілля, то з часом відмовляться”, – сподівається Володимир Шеремет із бюро з питань екології греко-католицької церкви.
Церковників підтримують комунальники та екологи. Бо, кажуть, якщо в містах пластикові вінки з кладовищ вивозять на смітник, то в селах їх просто спалюють.
“Спалювати пластик ні в якому разі не можна. Тому що канцерогени дуже високі, і це дуже шкідливо людям, і впливає негативно на довкілля”, – пояснив Олег Соколовський, заступник керівника управління ЖКГ із питань екології.
Також не можна ці вінки закопувати, кажуть фахівці, бо час розкладу пластику та паперу, просоченого парафіном, дуже тривалий.
Коментарі вимкнені.