Нового господаря головного прокурорського крісла Тернопільщини представив Юрій Луценко
У вечір суботи 16 липня на вул. Листопадовій в Тернополі Генеральний прокурор України Юрій Луценко познайомив колектив Прокуратури Тернопільської області з її новим очільником, якого привіз зі столиці, – В’ячеславом Орестовичем Перчем, до цього – старший радник юстиції Генпрокуратури України. Участь у представленні нового прокурора взяли народні депутати від Тернопільщини, представники влади області і міста, громадські активісти, журналісти.
Іншим наказом Луценко звільнив заступника прокурора Тернопільської області Антюка, керівника Тернопільської місцевої прокуратури Сідорова, його першого заступника Соколишина, прокурора Тернопільської місцевої прокуратури Хоменка, які за попередньою змовою з групою осіб вимагали та одержали в лютому 2016 року неправомірну вигоду за закриття кримінального провадження.
Як і вимагає негласне правило оновленої Генеральної прокуратури, новим прокурором Тернопільщини став немісцевий персонаж, хоч, як зізнався Луценко, мав намір призначити в область молодого прокурора Кременеччини Олега Денисюка, однак за результатами перевірки його професійні результати виявилися не гідними бути “прикладом ефективного кар’єрного зростання” для інших через масу незаконних лісопилок, які досі діють в районі.
— Перед тим, як приймати рішення щодо Тернопільської обласної прокуратури, я радився з губернатором області Степаном Барною, багатьма громадськими активістами, ГО “Автомайдан”, проводив спеціальну перевірку, — зазначив у Тернополі Юрій Луценко. — Внаслідок перевірки, з’ясував що попередній прокурор (Олександр Мартинюк — ред.) – розумний, досвідчений, але свій розум він спрямував не туди – приватизувати три квартири, хоч і не службові, неприпустимо. Глибоко сумніваюся, що він доїде до посади заступника прокурора Хмельницької області. За день напередодні я з сумом прийняв рішення призначати на посаду обласного — не молодого тернопільського прокурора, а “старого досвідченого коня, який везтиме цей віз” — В’ячеслава Перча. В’ячеслава Орестовича знаю давно, ще працюючи в міліції, він супроводжував діяльність управління по боротьбі з організованою злочинністю. В органах прокуратури працює 24-ий рік.
Як зазначалося під час представлення, В’ячеслав Перч народився 1962 року в Чернівцях. Закінчив Вищу слідчу школу МВС Радянського союзу за спеціальністю слідчого. Працював в органах внутрішніх справ до 1992 року, після цього – на різних посадах прокуратури міста Чернівці, області, з 2000 року – у Генеральній прокуратурі. Одружений, батько двох синів, сім’я живе у Києві.
Дедлайн — вересень 2016-го
Луценко поставив Перчу вимогу, щоб із чотирьох заступників троє були місцевими, які знають Тернопілля. Новому прокурору оголошено і дедлайн: за два найближчі тижні сформувати команду заступників, місцевих прокурорів, за місяць – очистити структуру від негідних, а з вересня почати наступальні операції на “фронті боротьби з корупцією”. Два чергові понеділки о 12 год. прокурор прийматиме людей у Тернополі, наступні два понеділки о тій же порі – в Кременці і Бучачі, можливо, у Теребовлі, щоб відчути резонансні проблеми людей. “У вересні хотів би приїхати в Тернопіль, щоб вручити заслужені нагороди тим, хто піде в атаку”, – анонсував черговий приїзд у Тернопільську область Юрій Луценко.
У коло завдань нового прокурора, за словами Юрія Луценка, входитиме — закриття незаконних ігрових клубів, казино, зупинка незаконної вирубки лісу, легалізація 90% кар’єрів області ще цього року. Завдання №1 – з’ясувати, хто “велика тернопільська риба”, яка нищить природні багатства краю і кладе нелегальні доходи у свою кишеню.
Станом на зараз
– Залишок у провадженні у Тернопільській області – 5000, Кременецька прокуратура – 1000, Чортківська – 740, Теребовлянська – 670, обласна – 120, – констатував генеральний прокурор України. – Всього по області залишок у провадженні – майже 8 тисяч справ. Залишок у суді – ще пів тисячі. Задіяні 103 працівники, навантаження на одного – 80 справ. Це означає, що прокуратура просто не функціонує. Удвічі менше скерованих до суду органами поліції обвинувальних актів у бюджетній сфері. Що, перестали красти з доріг? Жодної копійки? Більше, ніж утричі, зменшилися корупційні правопорушення – виявлено всього 6 корупціонерів за весь рік! Жодного провадження про злочини у складі організованих злочинних груп. Перша така область! Органами фіскальної служби з 20-ти кримінальних проваджень два розслідуються понад рік, 7 – понад пів року, у них лише одній особі оголошено підозру. З 10 млн. грн. збитків, які встановили фіскали, відшкодували 1,3 млн. грн. – найнижчий показник в Україні. Майже удвічі зменшилася кількість направлених до суду правоохоронним органам протоколів про корупційні правопорушення. Корупціонери закінчились! Перемога! Утричі менше притягнуто осіб до відповідальності, з них жодного держслужбовця. Вимагаю показати народу, що недоторканних немає. До кінця вересня цього року маю відчути, що організація “хижацької риби”, яка гризе камінь і ліс, наживається на землі і бюджетних коштах, у пастці.
Настрій у Луценка в Тернополі був піднесений. Він багато говорив, метафоризував, роздавав завдання, і навіть погрожував.
— Мій тесть із тещею живуть у Дубно, тому досконало знаю, що відбувається у Рівненській, Волинській і Тернопільській областях, — пожартував Юрій Луценко. — В’ячеславу Орестовичу в цьому сенсі дещо не пощастило.
Виходить, викривати стару службу в Україні так-сяк навчилися, а ось що вийде з конструюванням нової, чи вдасться новим кадрам скласти міцний кістяк служби, — побачимо.
Коментарі вимкнені.