У Почаєві церква не платить за землю і на «халяву» користується кар’єром

Приблизно так сформулював проблемне питання депутат Почаївської міськради Костянтин Красовський під час обговорення проблеми приватизації святині. Тут “випливли” інші проблеми.

 Політик розповідає, що  Почаївська міська рада виділяла Почаївській лаврі землю з орендною платою одна гривня, хоч за законом вони повинні сплачувати повну вартість. Наразі міська рада буде створювати тимчасову контрольну комісію по перевірці наповнення бюджету. У випадку, якщо Почаївська лавра не погодяться сплачувати повну вартість орендної плати договори на оренду землі з ними будуть розірвані.

Цікавим ще залишилося питання про дозвіл на використання ними кар’єру у Почаєві. Адже облрада уже 3 роки не може вирішити, чи надавати дозвіл.

–  Тут ще стоїть питання чи «Свобода» голосує за легалізацію кар’єру для Почаївської лаври? Бо це також питання надходження коштів – 3 роки рішення по кар’єру не прийнято, – каже депутат облради Степан Барна.

Уже є рішення суду, який зобов’язує облраду передати цей кар’єр Почаївській лаврі. Хоч наразі з нього майже нічого не залишилося, а два роки вони б платили по 1 грн. за кожний куб піску громаді.

Мар’яна Зварич, новини Тернополя “Погляд”

Коментарі вимкнені.