У Тернополі знайшли злочинну групу, яка “відмивала” мільйони

Працівники управління боротьби з організованою злочинністю УМВС України в Тернопільській області припинили діяльність «конвертаційного центру», який діяв на території області останні 3 роки. Державною службоюфінмоніторину вже підтверджено «відмивання» доходів учасниками групи на суму більше ніж 2 мільйони гривень.

Конвертаційні центри — це законспіровані і організовані злочинні угруповання, що діють як окрема структура або ж при комерційних банках для проведення протизаконних фінансових операцій

До угруповання увійшло 5 місцевих мешканців. Спільники за допомогою спеціально створеного суб’єкту підприємницької діяльності проводили безтоварні операції, «конвертували» безготівкові кошти, а також легалізували кошти, отримані злочинним шляхом.

Розслідується ряд кримінальних проваджень, розпочатих за ст. 190 (Шахрайство), ст. 205 (Фіктивне підприємництво) та ст. 209 (Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом) Кримінального кодексу України.

У ході документування злочинної діяльності, а саме проведення санкціонованих обшуків в офісних приміщеннях та за місцем проживання учасників групи, УБОЗівцівилучили «чорнову бухгалтерію», 12 печаток фіктивних суб’єктів господарської діяльності, грошові кошти: 131 тисячу гривень та 10 тисяч доларів США.

Слідство триває.

Коментарі вимкнені.