Як “Тернопільбуд” “обрахував” акціонерів (продовження)

Щоб відсіяти «зайвих» акціонерів, адміністрація «Тернопільбуду» зробила два цікавих ходи. Перше — через збори протягнула рішення про ціну викупу акцій акціонерами, які були проти перетворення ВАТ у ТОВ. Друге — придумала схему обміну акцій ВАТ та частки ТОВ, аби залишити акціонерів із папірцями зобов’язань на руках.

У «Відомостях про припинення емітента шляхом злиття, приєднання, поділу, перетворення або банкрутства за рішенням вищого органу емітента або суду» було вказано таку номінальну вартість акції — 1 копійка. Згідно з повідомленням Київської міжнародної фондової біржі ринкова вартість такої ж акції, заявлена у «Відомостях», , коливалася в межах 30 копійок.

Однак на зборах акціонерів 27 лютого 2009 року чомусь було вирішено купувати в акціонерів, які не голосували за перетворення ВАТ у ТОВ, їхні акції не по 30 копійок, а по 1 (!). Тобто свідомо було занижено величину виручених коштів у 30 (!) разів. Відтак втрачав «Тернопільбуд» від відходу акціонерів небагато — всього 14 відсотків від статутного капіталу. Повноваження укладати договори купівлі-продажу акцій з акціонерами збори чемно надали голові комісії з припинення ВАТ Василеві Лилу. В питанні першому можна ставити крапку.

Тепер перейдемо до питання другого — умов обміну акцій на частки. Як відомо, акціонерне товариство володіє акціями, а товариство з обмеженою відповідальністю — частками. Фактично, акціонерам треба було здійснити формальну процедуру: акції обміняти на частки. Згін з рішенням зборів 27 лютого, розмір частки учасника товариства мав дорівнювати розміру загальної номінальної вартості акцій, яким володів він, будучи акціонером. Начебто тут було все законно. На згаданих зборах вирішили провести обмін акцій ВАТ на частки у ТОВ у два етапи. Під час першого, що тривав упродовж 20 березня-30 квітня 2009 року, акціонери обмінювали сертифікати акцій на письмові зобов’язання про видачу часток у статутному капіталі правонаступника ТОВ. Другий етап наступав після офіційної реєстрації ТОВ «Тернопільбуд». У цей період люди обмінювали письмові зобов’язання на частки.

Та віддавши в руки адміністрації «Тернопільбуду» акції й отримавши папірці письмових зобовязань, акціонери втрапили в нову халепу. Проти «Тернопільбуду» в суд пішов один із акціонерів. Як зясується, згодом, за «заслуги» його включать у число засновників ТОВ «Тернопільбуд».


Кирило Муляк

Коментарі вимкнені.