Як Олексій Кайда здав Тернопільщину

Всі ми пам’ятаємо, як Тернопільська обласна рада зганьбила себе на всю Україну. Новообрані депутати не могли виконувати свої обов’язки, ТВК саботувала рішення, страждали прості люди, які були залежні від неприйнятого обласного бюджету. Вже навіть починалися розмови про дострокові вибори.
Сьогодні вже все внормувалося, і тільки зараз окремі свободівці погодились розказати, як все відбувалося насправді.
За словами наших джерел в партії Тягнибока, Олексій Петрович Кайда вивився неспроможним вести діалог з тодішнім керівником ОДА Валентином Антоновичем Хоптяном та неспромігся, як то кажуть, “виторгувати” заведення депутатів, більшість з яких становили свободівці.
Але найцікавіше те, що Кайді було вигідне таке становище. Він знімав з себе будь-яку відповідальність, абсолютно не задумуючись, чого це вартує простим людям. Адже Олексій Петрович готувався до парламентських виборів і зайвого шуму про те, що він щось зробив неправильно, йому не треба було. Відомо, що не критикують того, хто нічого не робить…
Після того, як пан Кайда став нардепом, він продовжував контролювати апарат обласної ради, адже там працювали практично всі, кого він призначав на посади, будучи головою обласної ради.

Чим довше не призначався би новий голова обласної ради, тим довше Олексій Петрович зберігав свій вплив на колишніх підлеглихОсобливо теплі стосунки були з Сергієм Тарашевським – першим заступником голови обласної ради, представником провладної партії “Єдиний центр”.
Саме тому свободівці починали розігрувати сценку з іншими претендентами на посаду замість Кайди. Так з’явилися претенденти Бицюра і Стаюра. Затягування було вигідно, в першу чергу, самому Олексію Петровичу.
Але навіть після обрання головою обласної ради Василя Хомінця, Олексій Петрович продовжував сунути свого носа в справи обласної ради.
Кажуть, саме він наполіг на тому, щоб залишити в кріслі першого заступника того ж таки Сергія Тарашевського, який ніби вже навіть “подякував” за таку послугу.
Самі ж свободівці трішки в шоці від такого “розкладу”, адже замість вірного хопятнівського прислужника, першим заступником голови обласної ради патріотичні сили пропонували обрати позафракційного депутата Степана Барну.
Сьогодні вплив Олексія Петровича ще зберігається. Він разом з іншими нардепами Побером та Деревляним пробують впливати на всі кадрові рішення в області. Хоча на публіці вони говорять про розширення повноважень органів місцевого самоврядування.

«Тернопільський тиждень»

Коментарі вимкнені.