У дитячій лікарні Тернополя пацієнти платять за ліки, які є безкоштовними, – голова НСЗУ

Таку ситуацію в Тернопільській обласній дитячій лікарні побачила голова НСЗУ Наталія Гусак. З її слів, на рахунку закладу є невикористані гроші, проте медзасоби на них чомусь не купують. Пацієнти ж на все дають з власної кишені, і така ситуація спостерігається й в інших лікарнях Тернопільської області.

– Нещодавно отримали скаргу на Тернопільську обласну дитячу клінічну лікарню. Це заклад, якому щомісячно НСЗУ Національна служба здоров’я України виплачує в середньому 11-13 млн. грн. за надані медичні послуги. Орієнтовно 9 млн. грн. в місяць лікарня витрачає на зарплату, решта – залишається на рахунках. І от парадокс: щодня пацієнтам писали списки ліків (навіть вату, фізрозчин і шприци!), які вони повинні були купити в аптеці. Навіть більше: іноді просто в палату приходив фармпредставник і продавав усе, що лікар писав на папірчику. Це не єдина лікарня на Тернопільщині, на яку ми отримуємо скарги, – зазначила Наталія Гусак.
Хто має контролювати використання коштів, які сплачує закладам НСЗУ?

– Ми це робимо шляхом автоматичного, планового та позапланового фактичного моніторингів, а на місцях сподіваємося на відповідальність засновників. Тобто голів обласної ради, міських, селищних рад та громад, які призначають керівників медичних закладів і мають бути зацікавленими в тому, щоби мешканці отримували якісні і безоплатні медичні послуги. Тож чи будуть управлінські рішення по Тернопільській дитячій клінічній лікарні, запитала безпосередньо у заступника голови Тернопільської облради, – додала голова НСЗУ. 
Пані Наталія поспілкувалася з журналістами, головами громад та представниками пацієнтських організацій у Тернополі. Робоча поїздка відбулася за сприяння проєкту USAID Ukraine – USAID Україна «Підтримка реформи охорони здоров’я».
– Акцентувала на базовій аксіомі: НСЗУ не фінансує заклади охорони здоров’я, а закуповує у них для людей медичні послуги. На жаль, багато інформації сьогодні керівники громад почули вперше. Як-от, наприклад, про тарифи на лікування онкології. При цьому доволі часто вони виділяють кошти на лікування онкопацієнтів з місцевих бюджетів, не володіючи інформацією про те, що за це платить держава. Знаю, що такі зустрічі є дуже важливими. У нас є спільна відповідальність перед українцями та українками – забезпечити їх якісними і безоплатними медичними послугами, – підсумувала Наталія Гусак.


Джерело: ПЕРШИЙ онлайн

Коментарі вимкнені.