Шукаєш житло?

Добре, коли є власне житло. Проте, коли його немає, житло можна винайняти. Проаналізуємо дане запитання. Для початку потрібно визначити функціональне призначення помешкання, кількість мешканців. Якщо метою проживання в найманій квартирі є перебування ближче до місця своєї роботи, тоді варто шукати собі квартиру у відповідному районі. Обговоримо загальноприйняті умови проживання:
1. Перевірте систему водопостачання та водовідведення у квартирі, зокрема якість стічних труб, наявність ванни або душової кабіни. Проаналізуйте, скільки годин на добу є вода, а також яким чином вона нагрівається.
2. Ознайомтесь з типом обігрівача: яку площу помешкання він обігріває, чи є він енергозберігаючим, і основне – безпечним для вашого здоров’я. Наявність плити для приготування їжі.
3. Проаналізуйте можливість вентилювання повітря та провітрювання приміщень. А також озирніться чи немає на стінах плісняви – адже це – надзвичайно шкідлива речовина.
4. Важливо, щоб були меблі хоча б першої необхідності – ліжко, стіл, стільці. Чим більше меблів з хорошою якістю – тим більшою буде оплата за проживання.
5. Запитайте, коли востаннє було зроблено ремонт.
6. Великою перевагою є також наявність точки доступу до телефону та інтернету.
А тепер укладаємо договір між вами – квартиронаймачем, і власником квартири. Він може бути як письмовим, так і усним. Узгодьте термін та умови проживання, а також – суму та дату оплати за місяць проживання. Врахуйте, чи в дану суму буде включено оплату за комунальні послуги. Крім врахування умов даного договору зробіть все можливе для їхнього виконання.
Найоптимальнішим є проживання на найманій квартирі „без господара”, це означає що ви керуєте власним часом, ви є відповідальними за поведінку ваших гостей, і т.ін.
В Бережанах ціни на місяць безтурботного проживання в найманих стінах – коштує так: якщо ви студент – 200 грн за місце, на якому ви спите (це не завжди можна назвати повноцінним ліжком); а якщо ви молода пара – то – однокімнатна квартира – 250 – 350 грн, двохкімнатна – 350 – 500 грн, трьох кімната – 450 – 600 грн. Власний будинок буде вартувати аналогічно.
Існують такі методи пошуку житла:
– запитати у знайомих;
– проаналізувати оголошення у ЗМІ (зокрема в „Береж інфо”) чи в Інтернеті;
– розмістити оголошення на дошці оголошень.
Пошук хорошого житла плануйте заздалегідь – найкраще в кінці весни або на початок літа.
Актуальним в рамках загальної програми розвитку туризму в Бережанах є аренда житла на недовготривалий термін – зокрема замовлення для невеликих компаній друзів з метою святкування певної події. Крім оплати за добу у такій квартирі ви крім суми оплати будете змушені залишити готівкову страхову заставу за можливе пошкодження майна.
Проте ваш затишок та добробут буде залежати не від того – проживаєте ви у власній чи найманій квартирі, а від того – яка атмосфера стосунків панує між вами. Поставте собі за мету – ваш дім – ваша фортеця, бережіть її, та сповнюйте її позитивом. Бажаю щастя. Його не обмежують жодні стіни.
Алла СОКОЛОВСЬКА

-1 thoughts on “Шукаєш житло?

  • 15:36 | 13.02.2011 о 15:36
    Permalink

    Смутили нас такие вот незамысловатые пункты:
    «На момент подписания договора Заказчик обязуется выплатить гарантийную сумму 250 гривен».

    С учетом того, что ЧП чеков и квитанций об оплате не выдает, как можно доказать, что мы действительно выплатили эту сумму? В тексте сказано «обязуется», но нигде не написано «выплатил». Это выписка из статьи Аренда для лохов “На сайте//posovesti.com.ua\\ почитай внимательно что бы не “обули”

    • 10:10 | 14.02.2011 о 10:10
      Permalink

      posovesti.com.ua

      дійсно веде мову про гарантійні домовленості.

  • 21:23 | 18.02.2011 о 21:23
    Permalink

    Стаття цікава, однак маю зауваги до автора: “аренда” це “па русскі”, українською буде “оренда”. Без господарЯ здають квартири (а не без господарА). Потрібно трішки підправити стилістику (наприклад, “ціни на місяць безтурботного проживання в найманих стінах – коштує так:” – я розумію, про що мова, але ж чи не краще буде “ціни такі” або “місяць проживання коштує так”?).
    І коми, коми, поверніть у статтю коми, з ними буде легше сприймати текст.
    Алло, не сприймайте це як образу, це підказки Вам, бо знаю, що Ви пробуєте себе в літературі та журналістиці.
    Успіхів Вам!

Коментарі вимкнені.