Ліси Тернопільщини: тут, як у Карпатах, тільки набагато краще

Тут у кожен клаптик вкладено титанічну працю лісівників, які з покоління в покоління бережуть і примножують зелене багатство.

А бучини тут просто неймовірні. А ще працівники діляться власним досвідом, як отримати продуктивні букові ліси та, застосовуючи різні прийоми поступових рубок, вивели власну формулу природного поновлення бука лісового.

Уже більше 15 років здійснюються різні підходи до сприяння природного відновлення головної лісотвірної породи Бережанщини – бука. Проводячи поступові рубки та застосовуючи різну кількість прийомів, лісівники досліджують, скільки при першій прийомці потрібно забрати дерев, аби отримати великий запас на ділянці при останньому прийомі рубок та високопродуктивне насадження в кінцевому результаті.

–  60 відсотків лісів Бережанщини – це бучини, говорить директор державного підприємства «Бережанське лісомисливське господарство» Олександр Левчук. – Розрахункова лісосіка по буку становить 67 відсотків, тому особлива увага приділяється веденню господарства в букових насадженнях. Ми маємо більш як десятирічний практичний досвід і наукові дослідження Державного інституту гірського лісівництва, і ця співпраця дає певні результати. Це наближене до природи екологічне лісівництво. Ми застосовуємо поступові рубки. Мета лісовідновлення – це забезпечити продуктивні й стійкі деревостани. Задля цього зменшуємо повноту до 0,5-0,6. Кожна ділянка індивідуальна – площа не має перевищувати 10 гектарів і період 30 років. Залежно від стану лісової ділянки, здійснюється різний ступінь вибірки, що дає змогу збільшити приріст тих дерев, які залишаються на ділянці, відтак вони набувають якіснішого стану, більшої товарності, і що основне, таким чином забезпечується якісне природне зарощування. Якщо відповідно до норм, мінімумом на гектар є 15 тисяч підросту та 1,5 метри висотою, є в нас ділянки 220 тисяч. Крім того, практика показує, що чим вищий підріст, тим краще він відновлюється після забирання материнської породи, відповідно й більш стійкіший. Очікувати природного поновлення можна і рік, і вісім. Для того є ще й сприяння шляхом проведення мінералізації ґрунту в місцях відсутності природного поновлення, тож у майбутньому плануємо ще й придбати відповідну техніку, – резюмує директор державного підприємства “Бережанське лісомисливське господарство”.

За інформацією пре-служби ДП “Бережанський лісгосп”

 

Коментарі вимкнені.