Вже навіть Верховний Суд України підтвердив зажерливість «Тернопільводоканалу»

Постановою Верховного Суду  підтверджена правомірність рішення адміністративної колегії Тернопільського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України щодо підприємства «Тернопільводоканал». 

Даним рішенням адміністративної колегії визнано, що  комунальне підприємство «Тернопільводоканал» займаючи монопольне (домінуюче) становище на ринку  централізованого холодного водопостачання в територіальних межах сіл: Івачів Долішній, Плотича, Гаї Гречинські, мкр. Гаї Чумакові (с. Байківці) Тернопільського району, укладало із споживачами вказаних  сіл договори про надання послуги з централізованого холодного водопостачання, які містили вимоги, що погіршують законодавчо встановлені умови її надання та необґрунтовано нараховувало споживачам завищену плату за надання послуг.

Такими діями товариство вчинило порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним становищем.

Верховним Судом, зокрема, підтверджено, що  при укладенні із споживачами договорів про водозабезпечення, у частині розподілу різниці показів загальногрупових лічильників КП «Тернопільводоканал» відступило від умов Типового договору, що є порушенням прав споживачів та чинного законодавства.

За вказані порушення на КП «Тернопільводоканал» накладено штраф у розмірі 136000 грн. та зобов’язано їх припинити шляхом укладання із споживачами договорів, які відповідають вимогам Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та Типового договору, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 №630 та припинити необґрунтоване нарахування споживачам плати за послугу централізованого холодного водопостачання, яке не передбачене нормативно-правовими актами.

Коментарі вимкнені.