Теребовлянська «лихоманка»

На десятій позачерговій сесії Теребовлянської районної ради шостого скликання депутати намагалися вдруге зняти її очільника, представника партії «Батьківщина» Василя Попка. У порядку денному 28 листопада було два питання: про внесення змін до районного бюджету на 2011 рік та прийняття до відома факту притягнення голови Теребовлянської райради до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення згідно з постановою апеляційного суду Тернопільської області. За інформацією прес-служби «Батьківщини», Василя Попка звинувачували в тому, що він, будучи головою райради, не вийшов зі складу співзасновників одного приватного підприємства. Чортківський районний суд, де стартувало слухання справи Василя Попка, закрив її за відсутності складу адміністративного правопорушення. Опісля долею голови райради зайнявся Тернопільський апеляційний суд, який скасував постанову Чортківської Феміди й визнав Попка винним. Про це було проінформовано Теребовлянську районну раду і вже 28 жовтня 2011 року питання про визнання винним представника «Батьківщини» з’явилося в порядку денному дев’ятої сесії. Тоді голову ради не вдалося зняти з посади.

На 10-у сесію райради, де знову мали голосувати проект рішення про прийняття до відома факту притягнення голови до відповідальності, за повідомленням прес-служби Тернопільської ОДА, завітали заступник голови облдержадміністрації Петро Гоч, голова Теребовлянської райдержадміністрації Степан Бігуляк, перший заступник і заступник голови, керівник апарату, керівники структурних підрозділів Теребовлянської РДА, депутати обласної ради й журналісти. В ході пленарного засідання було ініційовано проведення таємного голосування за проект рішення. В результаті він знову не набрав достатньої кількості голосів: з необхідних 45 «за» висловилися тільки 38 обранців.

Теребовлянська «Батьківщина», як і очікувалося, звинуватила тернопільських регіоналів у тиску на депутатів демократичних фракцій та голосуванні за проект рішення, яким мали «зняти» голову ради, представників демократичних політичних сил — «Нашої України», УНП, НРУ, ХДС і «Фронту змін». Опозиційні депутати райради заявляють, що згадані події — не що інше, як спроба партії влади закріпити за собою всі ключові державні посади в районах Тернопільщини.

В. ПЕРУН, «Вільне життя плюс»

Коментарі вимкнені.