Як будуть використовувати замки на Тернопільщині

Про перспективи  розвитку туризму на Чортківщині та використання замків Тернопільщини  в туристичних цілях йшлося на нещодавній науковій конференції «Історико-культурна спадщина Чорткова та регіону: основні напрямки дослідження, збереження та відродження», яка відбулося на базі Чортківського відділу  Національного заповідника «Замки Тернопілля».

В роботі заходу взяли участь представники місцевої влади, науковці та краєзнавці.  Виступаючи з вітальним словом перед учасниками заходу голова Чортківської райдержадміністрації Ярослав Стець зазначив, що місцева влада готова всіма можливими засобами  сприяти у здійсненні науково-дослідної  та заповідної роботи на території району, зокрема, реставрації Чортківського замку. «Чортківщина  має величезний туристичний потенціал і ми ставимо собі за мету цей потенціал використати сповна. Ми готові залучати ресурси і держави, і громади,  і бізнесу, аби зберегти нашу  багату історико-культурну спадщину», – зазначив Ярослав Стець.

Обговорюючи проблемні питання збереження та використання замків Тернопілля, учасники конференції визнали гостру необхідність у проведенні археологічних досліджень та розкопок на території кожного замку та, в тому числі, Чортківського  замку.  Як зазначив архітектор Юрій Вербовецький, «якби ми мали результати археологічних досліджень, можна було б дати відповіді на багато запитань, а також спланувати комплекс заходів щодо подальшого пристосування, наприклад, Чортківського замку та використання його з туристичною метою».

Як повідомила учений секретар Національного заповідника «Замки Тернопілля» Надія Макарчук,  науково-дослідницький відділ заповідника проводить  і буде проводити й надалі подібні наукові конференції. «Ми маємо в структурі заповідника 11 замків. І кожен з них потребує подальшого ґрунтовного  вивчення і дослідження, а також невідкладної консервації і реставрації, – зауважила Надія Макарчук.  – Мені дуже шкода ті замки та фортикаційні споруди, які на разі не входять під нашу юрисдикцію – шанси бути збереженими у них значно менші».

За словами директора комунального підприємства «Тернопільський обласний інформаційно-туристичний краєзнавчий центр» Лариси Римар, Національний заповідник «Замки Тернопілля» проводить колосальну науково та просвітницьку роботу, спрямовану на збереження історико-культурної спадщини краю та популяризацію замків, як  туристичних об’єктів. «За роботу, яку проводить  національний заповідник «Замки Тернопілля» його по праву можна називати провідним науково-реставраційним та  туристичним закладом Тернопільщини», – сказала Лариса Римар.

Учасники конференції ухвалили резолюцію, в якій,  зокрема,  визнали необхідність залучення коштів із різних джерел для збереження історико-архітектурної спадщини краю та подальшої популяризації замкового туризму на Тернопіллі.

В рамках конференції  відбулося також відкриття виставки Степана Шевчука «Архітектура Чорткова» (графіка) та виставки фоторобіт Василя Ніщишина.

 

Коментарі вимкнені.