У Тернополі в карету «швидкої допомоги» влетіла легківка
Легковик «ВАЗ» і карета «швидкої допомоги», яка їхала з увімкненими маячками 31 серпня зіткнулися в центрі Тернополя. Хто винен у ДТП – встановлюють фахівці. Але є правило, відповідно до якого водії повинні пропускати автомобіль «швидкої», якщо він рухається з увімкненою сиреною та проблисковими маячками. Проте багато хто це ігнорує, – повідомляє ІНТБ.
Саме порушники Правил дорожнього руху заважають вчасно надати першу медичну допомогу. Подивитися, як тернопільські водії виконують закон, на дороги міста виїхали уже вчетверте працівники ДАІ та фельдшери.
Роман Костів, фельдшер «швидкої допомоги»: «Є така ситуація, коли треба негайно бути через там хвилин за 5-6. На вагу життя йде: чи то аварія десь на дорозі, чи ще якийсь нещасний випадок. І кожна секунда, кожна хвилина дорога. Коли ми можемо зв’язатися, наприклад, з лікарнею по телефону, і вже нас чекає там бригада реаніматорів чи бригада лікарів, яка готова вже надати допомогу, – ми не можемо ніяк доїхати».
Орієнтуватися водіям потрібно на проблискові маячки, якими оснащені карети швидкої. Їх колір вказує, що потрібно робити при зустрічі зі спецтранспортом.
Олександр Подсаднюк, командир окремого взводу супроводження м. Тернополя: «Якщо транспортний засіб рухається з увімкненими синіми проблисковими маячками, водій зобов’язаний зупинитися, прийняти праворуч, не порушуючи Правил дорожнього руху, і пропустити транспортний засіб, який рухається в зустрічному русі. Якщо ввімкнений проблискові маячки синього та червоного кольору – це повна зупинка транспортного засобу, поки не закінчиться проїзд спецмашини з проблисковими маячками або колони, яка рухається назустріч».
За словами водія тернопільської «швидкої» Мирона Баяка, не пропускаючи карету медичної допомоги, порушники часто призводять до аварій. У Тернополі навіть є місця, де подібні пригоди трапляються особливо часто.
Мирон Баяк, водій «швидкої допомоги»: «Найгірша проблема для «швидкої», я думаю, це 1-ша лікарня: заїзд, під’їзд – дуже складно. Ми вчора мали 2 термінові виклики – не могли хворого зняти з машини, тому була пробка що з лівої, що з правої сторони. І, переважно, як їдеш біля 1-ї лікарні – там односторонній рух – усі переважно їдуть двосторонньо. Також по вулиці Руській і аж до озера – постійно пробки».
Набагато швидше пропускають карети «швидкої», каже пан Мирон, якщо поруч є працівники ДАІ. Але відшукати їх на тернопільських дорогах, особливо вночі, досить важко.
Мирон Баяк, водій «швидкої допомоги»: «За моєї памяті, як я працюю ночами, я ніколи не бачу автоінспекції у Тернополі. Ну, буває, що біля політехнічного стоять, буває на Злуки на кільці, і то то до години 12-ї, 1-ї. Потім до ранку – нема. Буду казати так, як є».
Коли їде швидка з мигалками, у мене серце стискається. Страшно так. Все б віддала, щоб приїзд їх до будь-кого завершувався добре.