«Домобудівник»: у прірві між правдою та брехнею

Нещодавно заледве два десятки збаламучених колишнім керівництвом працівників «Домобудівника»  взяли участь в акції протесту проти цілком правомірних дій з боку держави. На що ж розраховували вони, тупцюючи на проїжджій частині автотраси? Чиї шкурні інтереси насправді захищали, перешкоджаючи виконавчій службі реалізувати рішення суду? І, зрештою, чому й досі від неправомірних дій кількох аферистів зазнають як матеріальних, так  і моральних збитків 300 акціонерів товариства та більше сотні робітників підприємства?

Як не дивно, але відповіді на ці та багато інших зовсім нериторичних запитань мають спільний знаменник  – вони напряму пов’язані з не завжди адекватною поведінкою ініціатора та «ідейного натхненника» забарикадованих на Лозовецькій «протестантів» Василя Чупровського і його найближчого оточення.

Адже саме колишній директор «Домобудівника», довівши завод мало не до банкрутства, проігнорував волю загальних зборів акціонерів. Замість того, щоб цивілізовано передати печатку та документи новим власникам, він вдався до брудних маніпуляцій та до неприхованого шантажу залежних чи матеріально вмотивованих працівників, підштовхуючи їх до протиправних дій. Відтак, під загрозою зриву опинилася і запланована новим керівництвом співпраця із зарубіжним інвестором, і модернізація виробництва, і, зрештою, глобальна реконструкція підприємства, здатна у найстисліші терміни повернути минулу славу колись потужного комбінату.

За словами виконавчого директора товариства Ольги Іваноньків, навіть ухвали суду та зміни у державному єдиному реєстрі юридичних осіб, нового директора ТОВ «Домобудівник», не зупинили протидію екс-директора Василя Чупровського назрілим позитивним перетворенням,які відбуваються на «Домобудівнику». Які тільки байки не розповідав він правоохоронцям, намагаючись якнайдовше втриматися у насидженому кріслі – і печатку у нього буцім вкрали, і документи поділися невідомо куди… Та, як кажуть у народі, скільки б ниточка не вилася, а кінець обов’язково знайдеться.

На початку грудня працівники органів внутрішніх справ нарешті увійшли в укріплене приватною охоронною фірмою адміністративне приміщення підприємства і з дотриманням усіх необхідних процедур, в рамках кримінального провадження стосовно посадових осіб попереднього керівництва,  зокрема Чупровського В.Й. та Микитчак Н.М. вилучили наявну там документацію. Здавалося, що після цього градус напруги дещо спаде, але  він, навпаки, зашкалив на точці кипіння. Вже наступний візит на Лозовецьку  представників державної виконавчої служби, яка, згідно з постановою суду, мала б перевірити наявність майна підприємства, «розкольники» зустріли у штики. У спровокованих ними були травмовані двоє людей.

Відтак, виникає ще одне справедливе та цілком логічне запитання: то ж з ким насправді «воюють» замовники та виконавці протестів – з новими повноправними власниками товариства, які з першого дня намагалися розв’язати конфлікт, діючи у правовому полі, чи навіть з усією державою, яка зобов’язана захищати закон і порядок?

Схоже, колишньому керівництву «Домобудівника» немає що заперечити ні власникам, ні державі. А, зазвичай, коли бракує слів, мудрі визнають свої помилки та  налагоджують конструктивний діалог із захищеними буквою закону опонентами, а не дуже мудрі лізуть у бійку або ж придумують страшилки про якихось невідомих «загарбників» та знікчев’я  безупинно спацерують пішохідним переходом, блокуючи рух транспорту та створюючи незручності жителям міста .

Нове керівництво вжило безпрецедентних заходів і пішло на серйозні фінансові видатки для того, щоб внутрішній конфлікт у товаристві жодним чином не позначився на людях, які свого часу інвестували у житло. Як повідомила виконавчий директор ТОВ «Домобудівник» підприємство почало оживати. На підприємстві не лише збережені за всіма працівниками їх робочі місця, а й створено 15 нових робочих місць.

Уже почали оформляти права власності на квартири дольовикам будинку по вулиці Володимира Великого, 9.

Вдалося забезпечити швидкий темп будівництва у спорудженні будинку на Галицькій, 29 оскільки розпочалося будівництво у дві зміни, для забезпечення своєчасного виконання обов’язків перед дольовиками. Будівельники, які тут працюють, своєчасно отримують нормальні зарплати. Також ритмічно працює цегельний завод, що знаходиться у м. Теребовля та належить ТОВ «Домобудівник».

– За будь-якого розвитку подій ми  дотримаємо усіх зобов’язань «Домобудівника»  перед дольовиками. Інша справа, що чим довше  двадцятеро обманутих колишнім керівництвом чи заангажованих людей впиратимуться законним вимогам сотень акціонерів та членів трудового колективу, тим пізніше розпочнеться широкомасштабна реконструкція та оснащення підприємства передовими технологіями, – констатувала Ольга Іваноньків.

З цим важко не погодитися. Як, до речі, і з тим, що нинішнє протистояння між законними власниками і екс-керівництвом  забирає не лише час, сили, з’їдає нерви чи фінанси. Передусім, воно роз’єднує ще донедавна близьких за духом будівельників.  І хоча переважна більшість з них твердо  повірили, що оновлене товариство й надалі тішитиме тернополян новобудовами, проте за вхідною брамою на підприємство  дехто ще й досі  відстоює «свою» правду, круто замішану на корисливій брехні купки аферистів.

– Ми й надалі докладатимемо максимум зусиль, щоб зруйнувати барикади непорозумінь та об’єднати трудовий колектив. Люди повинні працювати на виробництві, дарувати радість новоселам, мати гідну роботу і достойну зарплату.  Відтак щиро сподіваємося на підтримку державних органів та правоохоронців, бо тільки перемога закону над беззаконням може примирити тих, кому за великим рахунком і ділити немає що, – підсумував виконавчий директор ТОВ «Домобудівник» Ольга Іваноньків. Ми просимо правоохоронні органи влади про допомогу у вирішенні даної конфліктної ситуації для можливості спокійно і плідно працювати розвиваючи підприємство, впроваджуючи нові технології та створювати нові робочі місця.

 

Коментарі вимкнені.